Aligator S5520: Na trh vstupuje první chytrý Aligátor pro seniory

Chytrý telefon se zjednodušeným prostředím pro seniory, děti nebo zrakově postižené, vybavený SOS Locatorem

P r a h a,   21. ledna 2020 – Zatímco celosvětově roste počet uživatelů chytrých telefonů, populace rychle stárne. Starší lidé se přitom, i když znají logiku počítačů nebo chytrých telefonů, od mladší populace zásadně liší: potřebují minimum funkcí a ovládání dotykové obrazovky přizpůsobené svým motorickým a zrakovým předpokladům. Pro takové uživatele, ale také třeba pro děti, nevidomé nebo naprosté začátečníky, je určen model Aligator S5520 Senior.

Nový model Aligator S5520 Senior bude vyhovovat všem, pro něž je ovládání standardního chytrého telefonu obtížné kvůli zhoršenému zraku nebo ne již tolik obratným prstům. Zároveň jej ocení všichni, kteří se do světa chytrých telefonů chystají vstoupit.

„Při designu chytrých telefonů jsou starší uživatelé často opomíjeni, věříme, že náš nový chytrý telefon pro seniory pomůže překonat technologickou propast mezi generacemi,“ říká Michael Krejčí, spolumajitel značky Aligator.

Jak potvrzují výzkumy,,, u starších lidí se dříve nebo později zhorší fyzické a motorické schopnosti a kognitivní funkce. Senioři jsou též méně zběhlí v technologiích. V neposlední řadě je může ve využití moderních telefonů limitovat i sociální prostředí. Například zrak se zhoršuje od 45 let a prudce chřadne po šedesátce, paměť se u seniorů prudce zhoršuje po 70 roce života, přitom pro ovládání chytrých telefonů jsou obě schopnosti velmi důležité. Starším lidem také trvá déle, než si osvojí nové funkce, protože jejich schopnost učit se je zpomalena.

„Chytré telefony, pokud mají dobře sloužit starším lidem, musejí být vybaveny velkým písmem, musejí mít na displeji jednoduché a zřetelné barvy, ovládání nesmí být náročné na paměť. Celkově musejí být telefony zjednodušené a přehledné,“ dodává Michael Krejčí, který se na vývoji telefonu podílel.

S5220 Senior je proto vybaven speciálním nadstavbou s jednoduchým a výborně čitelným prostředím, díky kterému je ovládání snadné, přehledné a jednoduché. Uživatelé se nemusejí bát, že si omylem něco smažou nebo spustí něco, co nechtěli.

K dispozci jsou nejdůležitější funkce chytrých telefonů a důraz Aligator kladl především na možnost, být snadno ve spojení: uživatelé mohou používat aplikace jako např. Whatsapp, Messenger, Skype, Viber a další.

Podobně jako tlačítkové seniorské telefony i Aligator S5520 Senior podporuje službu SOS Locator. SOS tlačítko se však nachází přímo na hlavní obrazovce, nikoliv na zádech telefonu. Funguje stejně jako na tlačítkových modelech: po stisku telefon automaticky vytočí předem nastavená telefonní čísla a zároveň odešle nouzovou SMS zprávu, která díky vestavenému satelitnímu GPS přijímači obsahuje i přesnou polohu telefonu. Příjemce zprávy si tak jedním kliknutím snadno zobrazí v mapě, kde se telefon nachází.

Technické údaje:

Srdcem i mozkem S5520 je výkonný chipset Quad Core se čtyřjádrovým procesorem Cortex A7, 1GB operační paměti. Grafické aplikace podporuje 3D akcelerátor. Telefon reaguje svižně a bez problémů zvládá chod více programů najednou. Interní úložiště16GB lze doplnit microSD kartou do velikosti 512 GB. Funkce DualSIM umožňuje mít dvě SIM karty v jednom telefonu a obě mohou být na příjmu současně. Pracovní a soukromé hovory vyřídíte z jednoho přístroje.

Další funkce: podpora Google Play, mobilní internet, Bluetooth a Wi-Fi přehrávání hudby a videa. Pro mobilní internet přijímače 3G/UMTS/HSPA, pro připojení handsfree, fitness náramků, smart hodinek a dalších periferií, sloužících například pro sledování zdraví a kondice, poslouží Bluetooth.

Doporučená cena: 1.598,- Kč

Další informace: www.aligator.cz

ALIGATOR

Značka Aligator české společnosti ADART COMPUTERS, s.r.o. je na trhu již bezmála 25 let. U jejího zrodu byli dva čeští společníci, kteří firmu zcela vlastní a řídí dodnes. Aligator původně začínal dovozem příslušenství pro mobilní telefony jako jsou obaly, pouzdra a kabely. V roce2009 uvedl na trh první mobilní telefony pro seniory, vybavené velkým červeným tlačítkem SOS, díky kterému zákazníci snadno a kdykoliv přivolají pomoc v případě nouze. Později tuto službu Aligator vylepšil i o SOS Locator. V roce 2013 uvedl na trh odolné outdoorové telefony a v těsném sledu i první chytré telefony. Jednoduchost ovládání a maximální spolehlivost telefonů postavených na ověřených technologiích se od té doby stala pro Aligator zásadou, stejně jako spolehlivý a dostupný servis v Česku a na Slovensku. Značka doposud uvedla na trh 94 modelů seniorských, později i odolných outdoorových a chytrých telefonů. Fortelná česká značka Aligator přináší jistotu již více než milionu zákazníků.