Seznam.cz se letos zapojí do Dne bezpečnějšího internetu

Praha, 10. února 2020 – Bezpečný pohyb v online světě patří mezi priority české internetové jedničky Seznam.cz, není proto divu, že se firma v letošním roce přihlásila k iniciativě Den bezpečnějšího internetu. Ten se celosvětově slaví zítra, tedy v úterý 11. února. 

Prioritou Seznamu je přinášet uživatelům unikátní, jednoduše ovladatelné a bezpečné služby. Jednou z nich je i Prohlížeč Seznam.cz – aplikace, kterou měsíčně využije přes 1, 4 milionu aktivních uživatelů na počítačích a v mobilních zařízeních, kde je druhým nejpoužívanějším Prohlížečem v České republice. Díky funkci, na které spolupracuje s Českou obchodní inspekcí (ČOI) a několika českými bankami, měsíčně zablokuje přes 250 000 podvodných webových stránek. Například při vstupu na e-shop, který má ČOI vedený jako podvodný, uživatele na takovou skutečnost Prohlížeč od Seznamu upozorní a doporučí mu vrátit se na domovskou stránku. 

Seznam Prohlížeč také varuje před zadáváním hesla do nezabezpečené stránky bez šifrování https. „Měli jsme za to, že takových stránek už mnoho není, ale od června 2019 jsme tuto hlášku zobrazili ve více než 150 000 případech. I toto riziko je tudíž pořád velké,“ neskrývá překvapení Adam Raška, produktový manažer služby Seznam.cz Prohlížeč. 

E-mail a jeho obsah v bezpečí 

Denně přistupuje skrze seznamácký Prohlížeč ke své e-mailové schránce zhruba 240 000 unikátních uživatelů, z čehož 55 000 lidí využije k ověření své identity dvoufázové přihlášení. „Přeji si, aby toto číslo rychle rostlo, jelikož jde o jednu z nejkvalitnějších ochran účtu e-mailu, a tudíž i všeho, co se v něm nachází,“ dodává Raška. 

Jak poznat potenciální rizika a tipy, jak být na internetu v bezpečí, popisuje Seznam na návodné stránce