Novou řadou tříčipových laserových projektorů DLPTM Panasonic redefinuje zážitkové promítání

Super lehké a kompaktní laserové projektory SOLID SHINE vytvářejí vzrušující projekce o svítivosti 30 000 lm v rozlišení až 4K a přinášejí do oboru pořádání eventů vyšší jas a lepší efektivitu.

Wiesbaden, Německo, 12. února 2020 – Společnost Panasonic uvedla na veletrhu ISE 2020 novou řadu tříčipových laserových projektorů DLP™. Super lehké a kompaktní laserové projektory SOLID SHINE vytvářejí vzrušující projekce o svítivosti 30 000 lm[1] v rozlišení až 4K a přinášejí do oboru pořádání eventů vyšší jas a lepší efektivitu. Projektory PT-RQ35K (4K) a PT-RZ34K (WUXGA) mají vysoký jas a vylepšené vykreslení barev v překvapivě kompaktním a lehkém tělese, přičemž transformují existující pracovní postupy rychlejší a snazší instalací projektorů během živých eventů na stadionech, v divadlech a při promítání na různé povrchy.

„Diváci vyžadují čím dál působivější zážitky, které už nejsou běžné projektory schopny zprostředkovat. Spolu s rostoucími požadavky na kvalitu výstupu, rozlišení a počet jednotek roste také složitost instalace,“ uvedl Hartmut Kulessa, European Marketing Manager divize Panasonic Business.„Řada RQ35K čelí těmto výzvám výkonnou projekcí a univerzální funkčností spolu se snazší dopravou a montáží. Vše je samozřejmě podpořeno naší špičkovou spolehlivostí.“

Univerzální funkce usnadňují přípravu

V případě řady RQ35K je světelný tok 30 000 lm a vyniká kvalitou obrazu, přičemž velikost přístroje dosahuje pouhých 60 % velikosti staršího projektoru PT-RQ32K, což výrazně zjednodušuje logistiku přípravy eventu. V rámci dalšího urychlení přípravy je řada projektorů RQ35K vybavena všemi funkcemi pro zvyšování efektivity vyvinutými pro RQ50K, vlajkovou loď společnosti Panasonic mezi projektory. Rozhraní Near Field Communication (NFC*6) umožňuje rychlou přípravu sítě, například konfiguraci IP adres, kdy stačí jednoduše přidržet mobilní zařízení s nainstalovanou aplikací v blízkosti dotykového bodu projektoru. Aplikace Information Monitor zobrazuje chyby v reálném čase, abyste na ně mohli rychleji zareagovat, zatímco aplikace Remote Preview umožňuje operátorovi zkontrolovat obsah přehrávání na PC prostřednictvím sítě v situacích, kdy je během přípravy obtížné provést zkušební projekci jako takovou.

Podmanivý a sytý obraz

Projektor RQ35K produkuje nádherné obrazy se světelným tokem 30 000 lm v rozlišení 4K (3840 × 2400) a používá technologii Panasonic Quad Pixel Drive, která posouvá pixely ve 2 osách a zaručuje ostrý a detailní obraz bez viditelných pixelů. Zbrusu nový laserový modul rozšiřuje barevnou škálu na 114 %[2] hodnoty staršího projektoru Panasonic RQ32K, čímž ještě více sbližuje diváky s autorem. Jeden červený a dva modré lasery vyzařují světlo o různých vlnových délkách a projektor skvěle zobrazuje živé červené barvy a věrněji reprodukuje modré odstíny. Ve výsledku je pak obraz díky lepšímu podání barev věrnější a reálnější.

Vedle technologie Quad Pixel Drive podporuje projektor RQ35K také vysokorychlostní sledování s originální technologií, která přijímá a zpracovává signály se snímkovou frekvencí 240 Hz s omezenou latencí. V kombinaci s kompaktním tělesem oba projektory redefinují pojem zážitkové zábavní projekce.

Propracovanější chladicí systém

K udržení stabilního provozu projektoru této velikosti a svítivosti byly dále vylepšeny originální chladicí technologie. Technologie Dynamic Digital Control snižuje citlivost červeného laseru na teplotu tím, že digitálně reguluje světelný výstup a provozní parametry specializovaného chladicího systému. Výsledkem je vysoce konzistentní kvalita obrazu. Výjimečný chladič bez žebrování pak zvyšuje účinnost chlazení oproti dřívějším řešením a dosahuje vynikající spolehlivosti i při omezeních plynoucích z malých rozměrů. V případě, že dojde k selhání laserové diody, je ztráta jasu nepostřehnutelná díky řešení, které v obvodu odpojí pouze jednu sérii diod, nikoli celý modul. Pokud dojde k selhání primárního zdroje obrazu, funkce záložního přepnutí vstupu[3] bude pokračovat v promítání, aniž dojde k výpadku obrazu.

Prémiové optické díly, mezi které patří hermeticky uzavřený DMD blok a odstíněný laserový zdroj, a konstrukci bez filtrů umožňují řadě projektorů RQ35K fungovat bez údržby po dobu 20 000 hodin[4]. Tyto přelomové inovace navazují na osvědčený základ v podobě laserových technologií SOLID SHINE a díky konzistentní spolehlivosti zajistí nepřerušovanou projekci.

Fotografii projektoru PT- RQ35K naleznete ZDE.

Řady projektorů PT-RQ35K a PT-RZ34K (WUXGA) budou dodávány od listopadu 2020. Další informace vám poskytneme ve stánku č. 1-H20, v hale 1 na ISE2020, Amsterdam RAI, a to 11.–14. února, případně můžete navštívit stránky https://business.panasonic.eu/ISE2020 nebo https://business.panasonic.co.uk/visual-system/.

[1] Měření, měřicí podmínky a metody zápisu splňují mezinárodní normu ISO/IEC 21118: 2012. Hodnota je průměrem všech produktů v době expedice.

[2] Výzkum společnosti Panasonic

[3] Kombinace primárních/záložních vstupních koncovek je pevně daná. Funkce záložního vstupu se aktivuje jen tehdy, pokud je vstupní signál do primární/záložní svorky stejný.

[4] Po této době provozu klesne světelný výkon přibližně o 50 %. IEC62087: 2008 vysílání obsahu, NORMÁLNÍ REŽIM, dynamický kontrast [ZAP], teplota 35 °C (95 °F), nadmořská výška 700 m (2 297 stop), množství polétavého prachu 0,15 mg/m3. Odhadovaný čas do poklesu jasu na 50 % bude záviset na prostředí a způsobu používání. Před dokončením 20 000 hodin provozu může být nutné vyměnit jiné součástky, přičemž je kolem této doby doporučeno provést servis.

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je usnadnit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textové a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohli soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez problémů. Podniky uspějí, budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou pomáhat jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, která jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch.

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

  • Broadcast & ProAV umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů vařičem a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.
  • Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálové zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, ne na připojení.
  • Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémem pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.
  • Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39% je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource> 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).
  • Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoliv s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla podíl 57% v prodeji odolných notebooků
  • Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty, včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na:

https://www.panasonic.com/global