Český broker Purple Trading vstoupil na polský trh a navýšil tržby o 25 %

Purple Trading má za sebou rok naplněných cílů. Společnost se pevně usadila na českém, slovenském a italském trhu a vzrostly jí všechny důležité ukazatele. Broker také úspěšně expandoval do Polska. V roce 2020 se zaměří na další fázi expanze a představí nové produkty v balíčku Purple Toolbox pro pohodlnější obchodování.

Celkový růst obchodovaného objemu společnosti byl v roce 2019 téměř 20 %. Tržby Purple Trading vzrostly o 25 % a i díky expanzi do Polska dosáhl meziroční nárůst nově registrovaných klientů 150 %. Počet aktivních klientů obchodujících na burze přes Purple Trading byl ke konci roku 2019 o 75 % vyšší než loni.

“Vzhledem k tomu, že většině ostatních brokerů u nás i v zahraničí tržby spíše klesají, považujeme náš 25% nárůst za úspěch. Vysoký počet nově registrovaných uživatelů nám ukazuje, že to snad děláme dobře, a to je pro nás velkou motivací do další práce,” říká David Varga, výkonný ředitel Purple Trading.

V nastoleném trendu chce společnost pokračovat i v roce 2020, kdy se chystá zaměřit na další fáze expanze. V nejbližší době se potom Purple Trading chystá svým klientům představit nové vlastní produkty v balíčku Purple Toolbox. První vlaštovkou bude unikátní nástroj Turing, který umožní uživatelům ovládat svůj klientský účet přímo z platformy MetaTrader 4.

“Purple Toolbox je unikátní sada nástrojů, díky které mohou uživatelé lépe a pohodlněji obchodovat. Vznikla na základě zpětné vazby od našich věrných klientů a obsahuje tak vše potřebné pro úspěšný trading,” říká Varga.

Na konci března bude společnost hlavním partnerem akce Invest Cuffs, která se koná v Krakově.

“Invest Cuffs je největší akcí pro investiční sektor ve střední a východní Evropě. Je oblíbená mezi odborníky, důležitými společnostmi v odvětví i maloobchodními klienty,“ říká Marcin Wenus, zakladatel Invest Cuffs.

O Purple Trading:

Purple Trading je společnost s českými kořeny, která obchoduje s cennými papíry a je založena na čistém STP forex modelu s možností pasivního investování do ETF portfolií. Mimo český trh působí Purple Trading také v Itálii nebo Polsku.

Vizí společnosti je vybudovat silnou komunitu profitabilních a vzdělaných traderů a investorů. Každý klient má proto přístup do Purple Akademie, kde v rámci Purple Toolboxu nalezne celou řadu nástrojů, analýz a seminářů, na kterých spolupracuje například legenda české tradingové scény Jaroslav Tupý.