Společnost Panasonic představila nové špičkové displeje pro videostěny s takřka nepostřehnutelným přechodem

Řada VF2 s tenkým 0,44mm rámečkem se skvěle hodí do prodejen, na veřejná prostranství i do dohledových místností.

Praha, 11. května 2020 – Společnost Panasonic dnes oznámila, že v květnu zahájí v Evropě prodej svých vlajkových LCD displejů pro videostěny řady VF2. Displeje VF2H a VF2 zprostředkovávají takřka plynulý obraz díky bezkonkurenčně nejužším rámečkům. Výborně tak poslouží v prodejnách, na veřejných prostranstvích a v dohledových a zasedacích místnostech.

Při realizaci velkých interiérových digitálních instalací s cílem kvalitně oslovit publikum nabízí použití řady VF2 oproti běžným LED videostěnám řadu výhod. Obraz je při sledování zblízka ostřejší, což ocení zejména pracovníci v dohledových a zasedacích místnostech, a nabízí lepší viditelnost při pohledu ze strany. Řada VF2 disponuje rozmanitějšími možnostmi konektivity a menší hloubkou při zapouštění do stěn. Díky integrovaným funkcím převzetí služeb při selhání a navrácení služeb po obnovení (failover a failback) se u tohoto řešení mohou zákazníci spolehnout na plynulý 24h provoz.

Dechberoucí velkoformátový obraz

Úzké rámečky řady Panasonic VF2H/VF2 se vyznačují menší mezirámečkovou vzdáleností, která má hodnotu 0,88 mm, a přechody se u nich prakticky stírají. I při pohledu zblízka jsou rámečky displejů prakticky nerozeznatelné, díky tomu nabízí impozantní plynulý velkoformátový obraz.

Dva bezrámečkové 55” D-LED LCD modely mají svítivost 700 cd/m2 (model VH2H) a 500 cd/m2 (model VF2) a zprostředkovávají obraz té nejvyšší kvality. Oba mají antireflexní úpravu panelu IPS, která se stará o rozptyl světla ze slunce, z umělého osvětlení a o potlačení vnějších odlesků. Díky tomu může divák obraz sledovat z libovolného úhlu jak v monitorovacích místnostech, tak na veřejných prostranstvích.

Strhující a spolehlivý obraz

Každý z displejů videostěny je předkalibrován s ohledem na zachování minimálních barevných rozdílů, aby se zajistila konzistentní kvalita obrazu a nastavení bylo co nejintuitivnější. Obě řady využívají automatickou korekci jasu, díky které automaticky korigují jas na pozadí a mají dlouhodobě vysoký kontrastní výkon při optimalizované spotřebě.

Jednoduchá konfigurace

Instalace a konfigurace je jednoduchá, protože displeje využívají rozhraní DIGITAL LINK. To vychází z technologie HDBaseT a zajišťuje podporu audia, videa a přenosu kontrolního signálu na dlouhé vzdálenosti. Dalším možným použitím je řetězení displejů přes jeden kabel, čímž se eliminuje nutnost použití rozbočovačů video signálu a dalších směrovacích zařízení.

Pojistné funkce převzetí služeb při selhání a navrácení služeb po obnovení (failover a failback) jsou integrované. Pokud se obrazový a zvukový signál přeruší, systém se automaticky přepne na záložní signály. Při obnovení základních signálů se pak obnoví i původní obraz. Díky tomu je tato řada vhodná do řídicích místností i pro další instalace, kde se klade důraz na nepřerušované přehrávání.

„Tento velkoformátový obraz zkrátka musíte vidět, jinak neuvěříte. Řada VF2 v sobě snoubí špičkový design a spolehlivost s jednoduchou instalací a konfigurací,“ říká Florence Antonyová, evropská marketingová ředitelka pro ploché displeje z divize Panasonic Visual System Solutions.

Prodej displejů řady VF2 bude v Evropě zahájen v květnu. Podrobnosti o řadě VF2 naleznete na: https://business.panasonic.co.uk/visual-system/th-55vf2 

O společnosti Panasonic

 

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji různých elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a podniků B2B. Společnost, která v roce 2018 oslavila 100. výročí svého založení, se celosvětově rozšířila a nyní provozuje 582 dceřiných společností a 87 přidružených společností po celém světě, přičemž za rok končící 31. března 2019 zaznamenala konsolidovaný čistý obrat ve výši 62,5 miliardy EUR. Společnost používá své technologie k vytvoření lepšího života a lepšího světa pro své zákazníky.

Další informace o společnosti Panasonic najdete na adrese: https://www.panasonic.com/cz/ 

Informace o kategorii Panasonic Visual System Solutions

Panasonic Visual System Solutions je obchodní jednotka Panasonic System Communications Solutions Europe (PSCEU) se sídlem ve Wiesbadenu (Německo). Zobrazovací řešení Panasonic nabízí širokou řadu spolehlivých projektorů s vysokým jasem a také vysoce kvalitní profesionální displeje. Od divadel po univerzity, muzea nebo nákupní centra, od živých akcí po firemní instalace a vzdělávání jsou naše projektory a profesionální displeje snadno použitelné, udržovatelné a navržené tak, aby měly dlouhou životnost a nízké provozní náklady.

Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/visual-system-solutions-3