Největší polská sázková kancelář STS miliardáře Juroszka koupila českou softwarovou společnost Betsys

Největší polský bookmaker STS koupil tuzemskou společnost Betsys, která se zabývá vývojem IT řešení pro sázkové kanceláře. Betsys je hlavním dodavatelem sázkařského giganta a doposud v něm STS drželo minoritní podíl. Mezi klienty Betsys patří mimo jiné Sazka či Fortuna. Od investice si STS slibuje zajištění dalšího rozvoje podnikání. 

Společnost STS pod vedením miliardáře Mateusze Juroszka je největší polskou sázkovou kanceláří, která zaujímá kolem 50 % tamního trhu. Akvizice Betsysu je krokem, který STS přinese zásadní náskok v technologickém rozvoji sázkového byznysu. Betsys se za patnáct let své existence stal největším středoevropským poskytovatelem IT technologií pro sázkové a loterijní kanceláře a mezi klienty českých vývojářů se řadí lídři sázkového byznysu jako např. Sazka a Fortuna. Vyvíjí technologickou platformu pro sportovní sázení zahrnující on-line aplikace i retailové pobočky, kurzové sázky, e-sporty nebo například live sázky.

„Dokončení akvizice Betsysu je významná investice, která zajišťuje náš další rozvoj. Vlastní sázkový systém a možnost jeho in-house vývoje tvoří v našem byznysu klíčovou výhodu. Již nyní  pochází 85 procent našich tržeb z online kanálů, tudíž další růst v IT řešeních pro nás má vysokou strategickou hodnotu. Jen nejlepší evropské sázkové společnosti se mohou pochlubit vlastní technologií a softwarovou platformou. Je to jedna z věcí, která nás jasně odlišuje od ostatních bookmakerů v Polsku i v celé Evropě,” říká Mateusz Juroszek, jednatel STS

„Integrace Betsysu a STS je nejen potvrzením vysoké kvality našich služeb, ale zejména nám umožňuje rozšířit naše portfolio v sektoru IT řešení pro dynamicky rostoucí sázkový průmysl. Být členem STS Group Betsysu garantuje stabilní růst a příležitost vyvíjet výjimečná technologická řešení, která se stanou zásadní konkurenční výhodou nejen STS,” uvádí Jiří Najman, jednatel Betsysu.  

Sázková společnost STS byla založena v roce 1997. Do roku 2012 ji vedl podnikatel Zbigniew Juroszek, vedení následně převzal jeho jeho syn Mateusz. Juroszkovi se díky rozvoji STS a dalším podnikatelským aktivitám stali jednou z nejbohatších rodin v Polsku. Pod vedením Mateusze Juroszka se sázkařská síť rozrostla na zhruba 440 poboček po celém Polsku a zaujímá kolem 50 % tamního trhu. V posledních 6 letech STS zvýšila tržby z 220 milionů zlotých na 3,15 miliardy zlotých, tedy desetinásobně. V únoru 2019 STS začala jako první polský bookmaker působit taktéž na zahraničních trzích – například ve Velké Británii, Německu, Islandu, Slovinsku a na mnoha jiných evropských trzích, přičemž uvažuje o další mezinárodní expanzi. 

STS stále vyvíjí inovativní technologie, mezi které patří mobilní sázkové aplikace pro Android a iOS, provozuje STS TV, kde vysílá téměř 5 000 sportovních událostí každý měsíc; stala se první sázkovou společností, která nabízí sázky pro e-sports a v roce 2017 spustila vlastní systém STSPay pro vyplácení sázek.    

Sázková kancelář STS se taktéž aktivně angažuje v podpoře polského sportu, kde je největším soukromým subjektem domácího sponzoringového trhu. Společnost je oficiálním sponzorem polské fotbalové reprezentace, stejně jako hlavním sponzorem týmu Jagiellonia Białystok. Je také oficiálním bookmakerem týmů Lech Poznań, Cracovia, Pogoń Szczecin, Korona Kielce, Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin, Polska Liga Siatkówki, Anwil Włocławek and PGE Vive Kielce; nejvyšší futsalové ligy Ekstraklasa a dalších klubů, asociací i e-sportů.