Roger vydává jednu z prvních českých fintech aplikací pro investování

V Brně 3. 9. 2020 — Jedna aplikace, dvě služby. Platební instituce Roger propojuje od roku 2013 investory s podnikateli, kteří potřebují zkrátit splatnosti faktur. Spolu se společností Dactyl Group proto vyvinula aplikaci umožňující zkrácení splatnosti faktur pouhým nahráním fotografie a zároveň správu investic odkudkoli v reálném čase. 

Aplikace Roger je dostupná jak pro firmy, tak pro investory. Ti mohou do faktur s dlouhou splatností investovat na pár kliknutí a o svých aukcích mají neustále přehled. Po stáhnutí a registraci si uživatel vybere ze dvou rozhraní. Podnikatel nafotí faktury a pošle je k profinancování. Investor má zase možnost ihned zadávat nabídky na jednotlivé faktury a v rámci pár minut najít výhodnou investici. Vývojáři přišli s celou řadou zmiňovaných nestandardních funkcí. Samozřejmostí jsou i filtry aukcí podle výše úroku nebo částky a automatické notifikace. Z pohledu obou typů uživatelů, tedy podnikatele i investora, probíhá vše bezpečně, anonymně a jednoduše

„Aplikace výrazně zkracuje délku komunikace mezi Rogerem a investorem nebo firmou. Celý proces dělá ještě jednodušší, nechat si profinancovat fakturu nebo investovat mohou teď uživatelé odkudkoli. Celý byznys tak mají pořád s sebou,“ doplnil CEO Rogera Adam Šoukal.

Technické řešení zajistila také brněnská firma 

Designu a vývoje aplikace se ujala vývojářská společnost Dactyl Group. Původně byly v plánu dvě oddělené aplikace, nakonec se ale spojily do jedné. „Bylo to snazší řešení jak z hlediska vývoje, tak z hlediska uživatelsky přívětivého rozhraní. Před přihlášením stačí vybrat svou roli 

a potom už uživatel vidí jen tu část aplikace, která se ho týká,“ vysvětlil Product Designer Adam Kolmačka.

Výzvou pro vývoj bylo zabezpečené přihlášení, které není u mobilních aplikací obvyklé. V případě Rogera jde o finance firem a investorů, proto probíhá přihlášení a ověření uživatele pomocí otisku prstu nebo Face ID. Uživatel si také volí bezpečnostní kód, který může k přihlášení použít.

V případě zájmu je aplikace zdarma ke stažení v App Store a na Google Play

O Platební instituci Roger:

Platební instituce Roger a.s. („Roger“) patří mezi největší společnosti ve střední Evropě zaměřující se na provozní financování podniků. Prostřednictvím svých služeb pomáhá firmám optimalizovat pracovní kapitál. Roger má licenci platební instituce a svou činnost vykonává pod dohledem ČNB. Od svého založení v roce 2013 profinancoval více než 100 000 faktur v hodnotě přes 4 mld. Kč. Řešení od Rogera představuje dokonalé spojení financí s technologií.