Každý třetí obyvatel Prahy by si rád přivydělával s Boltem

Dodatečný příjem by ocenili zejména mladí lidé ve věku 18-29 let. Výzkum dále ukázal, že nejvíce by o tuto formu přivýdělku stáli obyvatelé Prahy 3. Tato zjištění vzešla z výzkumu, který si přepravní aplikace Bolt nechala zpracovat na konci roku 2019 u výzkumné agentury STEM/MARK na vzorku 500 respondentů z Prahy ve věku 18-50 let.

Tato forma přivýdělku je zajímavá zejména pro lidi ve věku 18-29 let. 40 % respondentů z této věkové kategorie vyjádřilo svou ochotu uvažovat o řízení s aplikací Bolt jako možnosti přivýdělku. Naopak lidé z věkové kategorie 40-50 let mají o toto zájem nejmenší. Zájem o tento přivýdělek projevila čtvrtina respondentů v tomto věku.

“Jsme rádi, že jsme Pražanům schopni nabídnout možnost získat dodatečný příjem řízením. Naše interní data ukazují, že řízení s aplikací Bolt je pro mnoho lidí snadný způsob, jak se dostat k dodatečnému příjmu například v situaci, kdy skončí v jedné práci a hledají si další zaměstnání. Mnozí partnerští řidiči aplikaci také využívají k získání dodatečného příjmu vedle své stávající práce. Ti pak většinou jezdí pouze ve večerních a nočních hodinách,” doplňuje Roman Sysel, regionální manažer Boltu pro střední a východní Evropu.

Extra příjem jako partnerský řidič aplikace Bolt by ocenili více muži než ženy (39 % vs. 26 %). Je také zajímavé, že se vzrůstajícím příjmem klesá ochota přivydělávat si jako partnerský řidič aplikace Bolt. Ježdění pro aplikaci Bolt je atraktivní pro dva z pěti Pražanů s příjmem pod 15 000 korun měsíčně. Mezi respondenty s příjmy nad 40 000 Kč je už ochota řídit s Boltem nižší. V této skupině by o tom uvažovalo 29 % dotazovaných. 

Dále z výzkumu vyplynulo, že tato forma přivýdělku je atraktivní pro více než polovinu (61 %) obyvatel Prahy 3. Naopak nejméně lidí se zájmem stát se partnerským řidičem Boltu žije na Praze 1 (25 %) a na Praze 7 (20 %).

Lidé, kteří se chtějí stát partnerským řidičem aplikace Bolt, se musí při registraci do platformy prokázat platným občanským a řidičským průkazem. Dále musí být držitelem platného průkazu řidiče taxislužby, vozidlo musí mít registrováno jako vozidlo taxi a musí disponovat platnou koncesí. 

Noví partnerští řidiči se mohou registrovat na webu www.bolt.eu v sekci Řidič.

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejímž cílem je zajistit, aby doprava ve městech byla ještě dostupnější, pohodlnější a udržitelnější.

Bolt má více než 30 milionů uživatelů ve více než 35 zemích v Evropě a Africe. V současné chvíli nabízí jak přepravu auty, tak řešení z oblasti mikromobility (elektrické koloběžky a kola) a rovněž dovoz jídla nebo doručování balíčků.

Společnost se v ekologickém programu nazvaném Green Plan zavázala k úplné kompenzaci emisí vzniklých při přepravě skrze aplikaci Bolt v Evropě, což přispívá ke snížení dopadu podnikání společnosti na životní prostředí.