Přichází nový multigigabitový přepínač Zyxel pro tvůrce obsahu a profesionály pracující z domova

Nový přepínač eliminuje úzká hrdla v síti a dokáže plnou rychlostí připojit zařízení standardu WiFi 6, 10G servery a nejmodernější notebooky a stolní počítače.

17. 3. 2021, Praha                                                                                                

Společnost Zyxel Networks, která patří mezi leadery na trhu domácích a podnikových síťových řešení využívajících přednosti umělé inteligence a cloudu, představila nový multigigabitový přepínač XGS1250-12 s dvanácti porty a webovou správou. Novinka profesionálům pracujícím z domova, tvůrcům obsahu a malým firmám umožňuje naplno využívat potenciál nejen přístupových bodů a routerů standardu WiFi 6, ale také dalších zařízení, která již dnes podporují multigigabitovou rychlost, jako např. iMac Pro, 10G serverů, síťových úložišť a nejmodernějších notebooků a stolních počítačů.

Nedostatek 10G portů a úzká hrdla v síti jsou věcí minulosti

Většina desktopových přepínačů na trhu má pouze jeden nebo dva 10G porty. Na rozdíl od nich je nový XGS1250-12 vybaven čtyřmi 10G porty (třemi multigigabitovými a jedním SFP+ portem), takže k němu lze snadno a bez obav z úzkých hrdel v síti připojit více multigigabitových zařízení.

Desktopový přepínač v té nejlepší podobě 

Přepínač XGS1250-12 byl vyvinut s ohledem na potřeby tvůrců obsahu, malých firem a profesionálů pracujících z domova a s důrazem na snadnou konfiguraci a zprovoznění. Ke správě jeho chytrých funkcí, jako např. QoS, VLAN, agregace linek a IGMP snooping, které přispívají k bezproblémovému chodu sítě, slouží intuitivní webové rozhraní.

Zákazníci nepochybně ocení také jeho snadnou instalaci. Přepínači k upgradu na multigigabitou síť stačí stávající kabely Cat 5e, Cat 6 a Cat 6a, čímž odpadá nutnost pokládky nové kabeláže.

A v neposlední řadě nový XGS1250-12 disponuje adaptivním  ventilátorem, který je nejen výkonný, ale také mimořádně tichý, takže přepínač nebude svým provozem rušit v žádném kancelářském ani domácím prostředí.

„Rozšířením nabídky přepínačů přinášíme svobodu a flexibilitu uživatelům, kteří byli omezeni tím, že jejich stávající zařízení si nedokázala poradit se zvýšenými nároky souvisejícími s prací z domova, videokonferencemi atd. Díky vyšší rychlosti a spolehlivosti nový přepínač XGS1250-12 zákazníkům umožňuje naplno využívat potenciál jejich připojení k internetu a pracovat bez překážek,“ poznamenává Crowley Wu, viceprezident divize Networking ve společnosti Zyxel. 

Nejnovější přírůstek do bohaté rodiny multigigabitových přepínačů

XGS1250-12 je další posilou v portfoliu multigigabitových přepínačů značky Zyxel, které tvoří nekonfigurovatelné, konfigurovatelné a po cloudu řízené modely pro různé segmenty trhu od domácích uživatelů až po malé a středně velké organizace.

Více o našich multigigabitových přepínačích najdete na stránkách. https://www.zyxel.com/cz/cs/products_services/12-Port-Web-Managed-Multi-Gigabit-Switch-includes-3-Port-10G-and-1-Port-10G-SFP–XGS1250-12/

O společnosti Zyxel Networks

Společnost Zyxel připojuje organizace i domácnosti k internetu již více než 30 let, a to vždy s důrazem na inovace a služby zákazníkům. V roce 1989 jsme začínali analogovými modemy. Dnes využíváme umělou inteligenci a cloud, abychom firemním i domácím uživatelům přinášeli rychlá, spolehlivá a bezpečná síťová řešení.

O vůdčí globální pozici společnosti Zyxel na komunikačním trhu svědčí mimo jiné:

— působnost ve 150 zemích celého světa,

— milion organizací, které díky našim řešením fungují chytřeji,

— 100 milionů zařízení propojujících svět.

Vytváříme sítě budoucnosti a pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní.