Nový ročník NextGen Awards právě startuje!

Již po třinácté se hledají podnikatelské hvězdy nástupnické generace rodinných firem.

Rádi bychom vás informovali o 13. ročníku ocenění NextGen Awards, které je pro všechny zástupce nástupnické generace rodinných firem alias NextGeny ve věku 18-40 let, kteří ještě nepřevzali rodinný podnik, a jsou zároveň členy Family Business Network

Splňujete tyto podmínky a pracujete na zajímavém podnikatelském projektu, ať už mimo či v rámci vaší rodinné firmy? Pak se přihlaste. Stejně tak můžete do soutěže nominovat jakýkoliv zajímavý projekt jiného NextGena, o kterém si myslíte, že stojí za to.

O čem NextGen Awards vlastně je?

Podnikavost je to, co leží v srdci každého rodinného podniku. Všichni začínali s prvotní myšlenkou, ve které měli snahu uskutečnit svůj podnikatelský plán a byli ochotni riskovat. A o tom přesně NextGen Awards je: o prosazování mladých členů rodinného podniku, kteří přijdou s podnikatelskou iniciativou. NextGen Awards podporuje mimořádné podnikatelské projekty vedené NextGeny z celého světa.

NextGen Awards pořádá již od roku 2009 asociace Family Business Network společně s Lombard Odier. Smyslem soutěže je podpořit mladé členy rodinných firem na jejich cestě za podnikatelským snem.

Proč se zúčastnit?

Porota se skládá z akademiků a předních zástupců na poli businessu, takže jen samotná účast vám může pomoci posunout se díky odborným radám poroty o kus dále. A samozřejmě máte možnost vyhrát zajímavé ceny. Například coaching expertů a vrstevníků z NxG komunity nebo třeba možnost účastnit se zdarma vzdělávacích programů světových univerzit.

Soutěž podporuje mladé inovátory z celého světa na jejich cestě za svými sny. Tak proč nezkusíte štěstí právě vy?

Termíny NextGen Awards 2021

  • Uzávěrka přihlášek členů FBN: 31. května 
  • Výběr 10 finalistů: 10. června
  • Výběr TOP 3 finalistů: 20. července
  • Vyhlášení vítěze proběhne během Globálního summitu FBN 13. – 16. října v Budapešti  

Finalisté roku 2020

Finalisty roku 2020 vybrala porota složená ze zkušených podnikatelů, kteří hodnotili kandidáty ve věku 18-40 let z 10 různých zemí. Finalisté a jejich projekty byly vybrány na základě několika kritérií:

  • inovace
  • životaschopnost
  • udržitelnost
  • komunikace

A jaké projekty bodovaly v soutěži NextGen Awards loni? 

Rehan Amarasuriya – Finalista NextGen Awards 2020

Rehan zastupuje 5. generaci singapurské rodinné firmy BP de Silva Group.
Svůj projekt „ProfilePrint“ odstartoval v roce 2017. ProfilePrint je platformou SaaS (Software-as-a-Solution) k rychlé identifikaci ingrediencí, díky čemuž pomáhá propojovat dodavatele a B2B prodejce.

Preeyam Budhia – Vítězka ceny publika NextGen Awards 2020

Preeyam je zástupkyní 3. generace rodinné firmy Patton Group India. Projekt s názvem “Embracing Green“ vznikl pod záštitou Patton Group v roce 2017. Projekt se zabývá využíváním vodních zdrojů: sběrem dešťové vody, regenerací podzemních vod a pomocí dětem a ženám, kteří nemají přístup k pitné vodě.

Max Parmentier – Absolutní vítěz NextGen Awards 2020

Max je zástupce 5. generace belgické rodinné firmy Bekaert Group. Projekt „Birdie“ začal v roce 2017. Jak uvádí: „Birdie je společenskou iniciativou zaměřenou na péči o starší. Potřebným zajišťuje lepší přístup ke kvalitní preventivní péči pomocí IoT, digitálních produktů a machine learning. Birdie pomáhá seniorům žít lépe a déle v pohodlí domova.“

Dále Max Parmentier dodává: “Velkou inspirací mi od dětství byly příběhy mého dědečka. Už jako malému klukovi mně a mým bratrům vyprávěl o tom, jak jedna osoba může ovlivnit celý sektor, jak je svoboda myšlenek a činů mocná, jak jsme všichni pány svého osudu. Jeho příběhy nám dodávaly velkou odvahu zkoušet nové věci a nebát se přitom selhání. Do všeho, včetně projektu Birdie, jsem tak šel s vizí a ambicí, že nic není nemožné.”

Pořadatelé NextGen Awards

Family Business Network (FBN)

FBN je přední světová organizace zastřešující rodinné podnikání. Nabízí bezpečné prostředí pro rodinné firmy, které prosperují napříč generacemi, a vytváří silný network významných rodinných firem napříč všemi kontinenty. FBN po celém světě sdružuje přes
4 000 rodinných podniků a jejich 16 000 rodinných příslušníků. Dále rozvíjí síť více než 6 400 členů nástupnické generace NextGen ve věku 18-40 let, kteří ještě nepřevzali rodinný podnik. Svým členům tak FBN umožňuje sdílet zkušenosti z rodinného podnikání a života se zástupci rodinných firem napříč celým světem. 

FBN Czech je českou pobočkou FBN. Pod heslem Rodiny rodinám napříč generacemi FBN Czech podporuje a rozvíjí středně velké a velké české rodinné firmy. Mezi její zástupce patří např. firmy COMAP, HOPI, NWT, PETROF, RENOMIA, SIKO a mnohé další.

Zástupci nástupnické generace rodinných firem – NextGeni – se v rámci FBN Czech mohou účastnit řady aktivit – např. pracovních stáží u vybraných členů FBN Czech, workshopů na osobní rozvoj, neformálních setkání, či např. mentoringu z řad špiček českého rodinného byznysu. Více o chystaných akcích najdete na webu FBN Czech.

Lombard Odier

Lombard Odier, legendární privátní švýcarská banka založená v roce 1796, je rodinnou firmou budovanou již po sedm generací. Tento hrdý člen organizace FBN se specializuje na správu majetku a poradenské služby.
S 29 pobočkami zaměstnává více než 2 500 osob.