Kaspersky se stal lídrem analýz externích hrozeb

25. března 2021 – Významná výzkumná a poradenská agentura Forrester zařadila společnost Kaspersky mezi lídry v analýze externích hrozeb ve svém reportu The Forrester Wave: Analýza externích hrozeb v prvním čtvrtletí 2021. Tato zpráva je významným celosvětovým oceněním pro všechny firmy zabývající se analýzou hrozeb (threat intelligence services). 

Analýza hrozeb je oblast, na kterou se podle nedávného průzkumu a zprávy společnosti Kaspersky (IT Security Economics Report ) zaměřuje 41% korporací a 39% malých a středních podniků, jež  zasáhl únik dat. Forrester vyhodnocuje nejlepší poskytovatele analýzy hrozeb všem těmto dotčeným organizím, které hledají co nejkomplexnější řešení vycházející z nezávislé analýzy a vyhodnocení. 

Zpráva Analýza externích hrozeb v prvním čtvrtletí 2021 (Q1 2021 External Threat Intelligence Services) poskytuje přehled trendů v prostředí analýzy hrozeb a hodnotí odbornost dvanácti poskytovatelů služeb v této oblasti. Společnost Kaspersky byla jedním ze tří top poskytovatelů řešení, kteří se stali lídrem v hodnocení analýzy externích hrozeb.

Ve zprávě Forrester dále uvedl, že „Kaspersky je průkopníkem s ohledem na kvalitu analýzy“, přičemž společnost získala jednu ze dvou nejlepších pozic v oblasti aktuálně nabízených služeb. Forrester jí dal nejvyšší možné skóre v kritériu analýza kybernetických hrozeb. Kaspersky také získal nejvyšší možné hodnocení v oblasti zachytávání hrozeb hackerských. To může získat pouze ten, kdo má výjimečné schopnosti odhalit úzké vztahy fukčnosti hrozby a odhalit ji jako první a stejně tak má schopnost trasovat kriminální a hactivistické hrozby.

Analýza hrozeb (KATI) získala doporučení pro firmy všech velikostí

Agentura Forrester doporučila za podpory předních světových vědců a analytiků službu Analýza hrozeb společnosti Kaspersky (Kaspersky Threat Intelligence Services) jako vhodnou pro firmy všech velikostí.

„Díky petabajtům dat o hrozbách, pokročilým technologiím s využitím umělé inteligence a jedinečné skupině globálních odborníků umožňuje společnost Kaspersky svým zákazníkům využít nejnovější poznatky o hrozbách z celého světa; pomáhá jim bránit se i dříve neviditelným kybernetickým útokům,“ říká Anton Ivanov, viceprezident oddělení výzkumu hrozeb společnosti Kaspersky. „Je skvělé získat tak vynikající hodnocení od skupiny nezávislých analytiků a také pozitivní zpětnou vazbu od zákazníků, jichž se auditoři dotazovali v tomto reportu.“

Kaspersky Threat Intelligence je k dispozici v rámci Kaspersky Expert Security framework. Tato skupina služeb představuje komplexní nástroj, který pomáhá, dodává informace a nabízí strategie pro interní odborníky ve firmách, aby byli připraveni bojovat proti celému spektru složitých hrozeb, APT a cílených útoků. Tato podpora zahrnuje také platformu Kaspersky Anti Targeted Attack Platform a řešení Kaspersky EDR, které odhaluje a detekuje hrozby, vyšetřuje a zjednává včasnou nápravu incidentů.

Celou zprávu Forrester Wave ™: External Threat Intelligence Services Q1, 2021, najdete zde.

O společnosti Kaspersky


Kaspersky je globální společnost zaměřená na kybernetickou bezpečnost, která byla založena v roce 1997. Odborné znalosti společnosti Kaspersky v oblasti bezpečnostních hrozeb a zabezpečení se neustále transformují do inovativních bezpečnostních řešení a služeb na ochranu firem, kritické infrastruktury, vlád a uživatelů po celém světě. Komplexní portfolio zabezpečení, jež tato společnost nabízí, zahrnuje špičkovou ochranu koncových bodů a řadu specializovaných bezpečnostních řešení a služeb, jež pomáhají čelit sofistikovaným digitálním hrozbám, jakkoli se neustále proměňují. Technologie společnosti Kaspersky chrání více než 400 milionů uživatelů a pro 250 000 firemních klientů přinášíme ochranu všeho, co je pro ně v digitální oblasti nejcennější. Další informace jsou k dispozici na adrese www.kaspersky.com.