Společnost Bang & Olufsen dnes uvádí na trh Beolab 28 – nový adaptivní bezdrátový reproduktor

Společnost Bang & Olufsen dnes představuje Beolab 28, adaptivní bezdrátový reproduktor, který kombinuje pokročilé akustické inovace s praktickými funkcemi chytrého reproduktoru a vytváří tak výjimečný zážitek hned po vybalení. Beolab 28 lze díky jeho tenkému designu umístit kamkoli v domácnosti, okamžitě streamovat cokoli a poskytuje pohlcující, výkonný zvuk studiové kvality, který se automaticky přizpůsobuje svému prostoru a je navržen pro dlouhou životnost.

„Beolab 28 je náš dosud nejpokročilejší připojený reproduktor, který díky svému štíhlému tvaru a malým rozměrům nabízí výkonný zvuk a flexibilní možnosti umístění. Beolab 28 obsahuje špičkové funkce bezdrátového připojení a streamování, které vám umožní vychutnat si hudbu přesně tak, jak chcete,“ říká Christoffer Poulsen, hlavní víceprezident a vedoucí produktového managementu společnosti Bang & Olufsen. 

ADAPTIVNÍ ZVUK STUDIOVÉ ÚROVNĚ 

Beolab 28 přináší silný poslechový zážitek a je příkladem zvukové filozofie Bang & Olufsen. Posluchač může až fyzicky cítit basy, kterých dosahuje vestavěný subwoofer založený na speciálně vyrobeném 6,5” reproduktoru. Reproduktor má velký zdvih, aby bylo dosaženo silných a přesných basů. Nejnovější generace technologie Bang & Olufsen Active Room Compensation přizpůsobuje odezvu basů místnosti, což umožňuje umístit reproduktory kamkoli. 

Pomocí tří 3″ reproduktorům s plným rozsahem umístěných vpředu a po jednom na každé straně a 1″ výškového reproduktoru vpředu pro optimální kvalitu výšek je možné vytvořit rovnoměrnou směrovost v celém významném frekvenčním rozsahu. Plnorozsahové a výškové reproduktory mají výjimečně vysokou citlivost a byly vyvinuty speciálně pro Beolab 28 tak, aby vytvořily čistou kvalitu středních frekvencí i při velmi hlasitých úrovních, stejně jako přesnou a dynamickou reprodukci výšek.

Díky funkci Beam Width Control zajišťuje Beolab 28 ten nejlepší poslech za každé situace.  V „úzkém režimu“ se hudba dostává k uchu přímo a beze změny, což minimalizuje rušivé odrazy od bočních stěn a umožňuje dokonalý poslech. V „širokém režimu“ paprsek rozptyluje více zvuku po celém okolí reproduktorů, čímž udržuje přirozenou tónovou rovnováhu i při sezení nebo chůzi mimo optimální poslechový prostor před reproduktory. 

VÝJIMEČNÝ A POHODLNÝ ZÁŽITEK 

Beolab 28 nově definuje pojem univerzálního reproduktoru, který velebí jednoduchost. Integrovaný, dolů směřující subwoofer zesiluje dostatek basů, aby zaplnil i větší místnosti bez nutnosti přidávat externí subwoofer. To poskytuje nejlepší zážitek z poslechu a zároveň minimalizuje nepořádek z dalších nadbytečných reproduktorů, což poskytuje větší svobodu při navrhování interiéru. Beolab 28 lze také namontovat na stěnu, takže nezabírá místo na podlaze. 

Nastavení je snadné, rychlé a bez kabelů díky bezdrátovému připojení, které nabízí synchronizaci reproduktorů při 24 bit/48 kHz během mikrosekund. Vestavěné streamování hudby umožňuje posluchačům vzít do ruky telefon a streamovat přímo do reproduktorů. Uživatelé mohou poslouchat hudbu v obývacím pokoji nebo v celé domácnosti prostřednictvím Airplay 2 nebo Chromecast, aplikací B&O či přes Bluetooth. Reproduktory budou kompatibilní s Beolink Multiroom na podzim 2021 prostřednictvím automatické aktualizace softwaru. Reproduktory Beolab 28 lze také spárovat s televizorem Bang & Olufsen pomocí technologie Powerlink nebo Wireless Powerlink. 

Pro zařízení Beolab 28 bylo vytvořeno jednoduché dotykové uživatelské rozhraní, které se při přiblížení rozsvítí díky zabudovaným senzorům přiblížení a vizuálně vyzývá uživatele k interakci s produktem.  Elegantní uživatelské rozhraní umožňuje posluchačům pozastavit/přehrávat, přeskakovat a zvyšovat či snižovat hlasitost. Začlenění 4 tlačítek oblíbených stanic umožňuje posluchačům snadný přístup k jejich oblíbené rozhlasové stanici pomocí vestavěného Bang & Olufsen Radio nebo přes seznam skladeb na Spotify. Zákazníci si mohou vybrat, zda budou reproduktory ovládat více způsoby, a to buď přímo přes uživatelské rozhraní, pomocí dálkového ovladače Bang & Olufsen, nebo přímo prostřednictvím smartphonu.

VÝRAZNÝ DESIGN, KTERÝ SE HODÍ KAMKOLI

Elegantní reproduktor Beolab 28 se štíhlou siluetou je všestranný reproduktor, který lze umístit kdekoli v obývacím pokoji, ať už stojí na podlaze, nebo visí na stěně. Vyberte si z hliníkových variant Natural Silver, Black Anthracite nebo Bronze Tone a kombinujte je s kryty reproduktorů z vysoce kvalitní pleteniny nebo masivního dřeva, které se hodí do každého interiéru. Látkové kryty jsou k dispozici ve dvou odstínech: šedé a šedé melanžové. Dřevěné kryty jsou k dispozici v barvách světlý dub, dub, kouřový dub a ořech.

Konstrukce reproduktoru Beolab 28 se skládá ze sloupového reproduktoru s kulatým zakřivením na spodním konci, na který navazuje kuželovitý tvar, v němž je umístěn woofer. Reproduktor drží pohromadě páteř, která skrývá kabelové vodiče a vytváří dojem, že se reproduktor vznáší ve vzduchu. 

Reproduktor Beolab 28 je známý svými mechanickými pohyby a obsahuje závěsy, které se při zapnutí reproduktoru magicky otevírají nebo se pohybují při nastavení zvukového paprsku a indikují, zda je reproduktor v úzkém nebo širokém režimu. To zesiluje zážitek z poslechu a vytváří pro uživatele poutavý úvodní rituál.

NEJKVALITNĚJŠÍ MATERIÁLY, VYROBENÉ PRO DLOUHOU ŽIVOTNOST

Beolab 28 je navržen pro dlouhou životnost a vytvořen v legendární továrně Bang & Olufsen Factory 5 v dánském Strueru. Eloxovaný hliníkový válec je tvarován technikou odstřeďování a zároveň je duálně lisován do tvaru. Aby bylo dosaženo kónického tvaru nožičky, je hliníkový komponent pečlivě tvarován pomocí rozšiřovacích a zmenšovacích technik, čímž je zajištěn neobvyklý a překvapivý tvar. Dřevěné kryty jsou vyráběny u dodavatele Bjerruma Nielsena, se kterým Bang & Olufsen spolupracuje již od roku 1949 díky sdíleným hodnotám, které upřednostňují řemeslné zpracování, a každý kus je kontrolován zvlášť, aby byla zajištěna ta nejlepší kvalita. 

Závazek společnosti Bang & Olufsen k dlouhé životnosti se vztahuje i na technologie, kdy reproduktor obsahuje nový vyměnitelný modul konektivity Bang & Olufsen. Ten byl dopředu vybaven dostatečným výpočetním výkonem a technologií připojení, aby mohl přijímat nové aktualizace výkonu a funkce po mnoho let. Pokud technologie připojení a streamování někdy zastarají, lze modul vyměnit za nejnovější technologické aktualizace, což reproduktoru zajistí budoucnost pro další generace.

Reproduktor Beolab 28 je inspirován ikonickým tvarem sloupku použitým u reproduktorů Beolab Penta, Beolab 6000 a Beolab 8000, které Bang & Olufsen dodnes servisuje, a ukazuje tak závazek společnosti k nadčasovému designu a bezkonkurenčnímu zvuku.