Oliver Kutz se stal novým generálním ředitelem regionu Střední a východní Evropa ve společnosti Imperial Brands.

Praha, 15. července 2021 – Novým generálním ředitelem regionu Střední a východní Evropa společnosti Imperial Brands, jednoho z největších světových výrobců tabákových a netabákových nikotinových výrobků, se stal Oliver Kutz. V rámci svých povinností bude řídit a dohlížet na aktivity na jedenácti trzích včetně České republiky.

Oliver Kutz převzal svoji funkci v červnu 2021. V tabákovém průmyslu působí na různých pozicích v oblasti managementu, prodeje a marketingu více než 20 let. Má zkušenosti z Německa, Velké Británie, Tchaj-wanu, Ukrajiny a Ruska. Před svým jmenováním do aktuální funkce pracoval jako generální ředitel americké pobočky Imperial Brands – ITG Brands LLC. 

Kutz, který získal doktorát z marketingu na Univerzitě Hamburk, kde také přednáší, již dříve na některých trzích regionu pracovně působil. Je podle svých slov velkým zastáncem transparentní a otevřené kultury a téma spokojených zaměstnanců bude vedle finančních záležitostí hrát ve firemní agendě velkou roli.

„Střední Evropa je v rámci struktury Imperial Brands jedním z nejdynamičtějších a nejrozmanitějších regionů. Třetinu profitu celého našeho regionu tvoří Česká republika. To ji činí ve srovnání s dalšími zeměmi regionu výjimečnou. Rád bych, aby si Česko tuto výjimečnost udrželo,“ uvedl Oliver Kutz.

„Připojuji se k týmu v okamžiku, kdy v důsledku pandemie všichni přizpůsobujeme způsoby své práce měnícím se potřebám našich spotřebitelů, zákazníků i zaměstnanců. Věřím, že vysoce angažovaný tým, úspěšná spolupráce s našimi obchodními partnery a realizace nově vytvořené strategie pro celou skupinu Imperial Brands dále posílí naše pozice v Česku a na ostatních trzích regionu,“ dodal Kutz.

Imperial Brands PLC se sídlem v Bristolu ve Velké Británii je mezinárodní korporace specializující se na produkci tabákových a netabákových nikotinových výrobků. Zaměstnává více než 30 000 zaměstnanců ve 160 zemích světa. Na českém trhu, kde působí již více než 25 let, patří mezi přední distributory tabákových výrobků. Do portfolia jejích značek patří například cigarety Davidoff, West a P&S či tabáky Golden Virginia, P&S, West a Drum. Produkty nové generace jsou na českém trhu v tuto chvíli zastoupeny značkou vaporizérů blu a značkou beztabákových nikotinových polštářků zoneX.

O Imperial Brands
Jsme významným producentem a distributorem nikotinových výrobků s tradicí od roku 1901. Do našeho portfolia patří klasické cigarety Davidoff, West, P&S, Gauloises, R1, L&B nebo Cabinet, řezaný tabák Golden Virginia a Drum a také další potřeby pro kuřáky uváděné na trh pod značkou Rizla. V současnosti se soustředíme na tzv. produkty nové generace, které uvolňují nikotin bez hoření. Na českém trhu nabízíme vapovací zařízení blu a šest chuťových variant náplní v uzavřeném systému. Dalším zástupcem z kategorie produktů nové generace je zoneX, nikotinové polštářky bez tabáku. Na českém trhu působíme od roku 2004 jako součást mezinárodní skupiny Imperial Brands PLC a zaměstnáváme přes 130 lidí. Většina z nich je s námi od začátku své pracovní kariéry, i proto pravidelně získáváme ocenění Top Employer Czech Republic a Top Employer Europe. Další informace na www.imperialbrands.cz.