Kolekce skleniček Nobody’s Perfect od Maxima Velčovského exkluzivně na eshopu LASVIT

Praha, 15. prosince 2021 – Objevte krásu v nedokonalosti a vzdejte hold tradicím tím, že je trochu porušíte. I o tom je nová limitovaná edice skleniček s příznačným názvem Nobody’s Perfect, jejímž autorem je Maxim Velčovský, umělecký ředitel české sklářské a designérské společnosti LASVIT.

Každé dílo Maxima Velčovského v sobě ukrývá jasný vzkaz pro společnost a ani jeho nová limitovaná kolekce skleniček Nobody’s Perfect není výjimkou. Svým nápaditým designem jako by hlásaly, že nikdo není dokonalý a nic na světě není perfektní. 

Skleničky zdobí záměrně nedokonalá, ručně kreslená, zlatá linka. „Zlatá linka tradičně krášlící jídelní servisy českých domácností v naší historii vždy symbolizovala určitý luxus či společenské postavení. V kolekci Nobody’s Perfect jsem linku načrtnul sám v ruce, se zcela úmyslnou rezignací na jakýkoli požadavek dokonalosti. Dokonalý válec dekoruje zlatý nepřesný hand made ornament,“ popisuje tvůrčí proces za vznikem kolekce umělecký ředitel společnosti LASVIT Maxim Velčovský.

Limitovaná edice Nobody’s Perfect sklenici na vodu, sklenici typu tumbler na long drink a menší likérovou skleničku a vždy se bude prodávat po 6 kusech. Celá kolekce je nyní k dostání pouze na e-shopu https://store.lasvit.com.  

Fotografie kolekce Nobodys’s Perfect uměleckého ředitele Maxima Velčovského naleznete zde

O společnosti LASVIT

LASVIT je globálním lídrem v oblasti vytváření odvážných a jedinečných prostorových a světelných zážitků, které jsou navrženy tak, aby doslova povznesly pocity a estetiku všech. Společnost LASVIT, kterou založil Leon Jakimič, je lídrem světového designérského průmyslu. Vedle osobitého stylu a vytříbeného vkusu LASVIT vyniká svým nekonečným optimismem a touhou propojit design s uměním za využití tradičních i moderních metod a technologií.

LASVIT je moderním a progresivním tvůrcem nových prostorových konceptů. Svébytně rozvíjí dlouholetou tradici českého sklářství, kdy pod jednou střechou propojuje mimořádné designérské, umělecké a řemeslné talenty. Stává se tak centrem kreativního umění světového významu. Výsledkem jsou dechberoucí instalace vytvořené na míru po celém světě, stejně jako nepřehlédnutelné kolekce svítidel, nápojového a dekorativního skla. 

Neformální a neotřelý přístup společnosti LASVIT zaujal i světový designový průmysl. LASVIT získal řadu ocenění, mezi nejprestižnějšími je tzv. „Oscar designu“ na světové výstavě Salone del Mobile. 

V průběhu let LASVIT přilákal renomované designéry a umělce, kteří si přáli spolupracovat s odvážnou, nekonvenční českou společností. Ve spojení s tak významnými osobnostmi, jako jsou The Campana Brothers, Kengo Kuma, Yabu Pushelberg, Nendo nebo Ross Lovegrove LASVIT zrealizoval ty nejnezapomenutelnější skleněné kolekce, které vznikly na základě uměleckých kvalit jednotlivých designérů v kombinaci s precizním řemeslným uměním českých sklářů.

Společnost LASVIT má jedinou misi a cíl: doslova povznést každého vytvářením dechberoucích a úchvatných prostorových zážitků, které pohladí duši každého člověka, který se v prostoru ocitne. 

LASVIT. Lift Everyone. 

#LasvitDesign #LasvitCollections