Kdo je nejlepší zaměstnavatel v Česku? JTI

Praha / 20. ledna, 2022 – Společnost JTI je nejlepším zaměstnavatelem v České republice. Znovu. I pro rok 2022 tak zopakovala loňské první místo v žebříčku uznávaného hodnocení Top Employers Institute. Certifikaci Top Employer, bez ohledu na své umístění v jejím pořadí, přitom v Česku získala už podesáté. V celosvětovém měřítku pak JTI také jako jedna z pouze jedenácti společností světa získala certifikaci Global Top Employers, a to už poosmé v řadě.

Proč je JTI nejlepší zaměstnavatel v České republice? V roce 2020 například jako jedna z prvních společností umožnila zaměstnancům pracovat zcela flexibilně tak, aby opravdu mohli upřednostnit zdraví své a svých blízkých. Hospodářské výsledky společnosti se přitom po této změně jen zlepšily a JTI je suverénně nejrychleji rostoucí společností ve svém oboru.

„I ‚nový normál‘, jakmile už, doufejme, nastane, proto bude 50 procent času home-office, 50 procent času v kanceláři,“ vysvětluje Yelena Yugova, ředitelka People & Culture pro Česko, Maďarsko a Slovensko. „Pandemie covidu-19 nabourala obvyklou ‚kancelářskou kulturu‘, která spojovala práci s konkrétním místem. Všechny tyto změny z poslední doby pak vycházejí z přesvědčení, že nejlepší pracovní prostředí vytváří flexibilita a respekt k individuálním potřebám.“

„Bez skvělých zaměstnanců by naše výsledky nemohly ani zdaleka být tak dobré, jako jsou. Abychom ty nejlepší získali a udrželi si je, musí pro nás být péče o zaměstnance na prvním místě. A to opravdu ne jako slogan na zdi, ale jako řada konkrétních iniciativ, které JTI pro zaměstnance dělá,“ říká Stephane Berset, generální ředitel JTI pro Česko, Maďarsko a Slovensko.

Společnost JTI tak například také poskytuje zaměstnancům minimálně 20 týdnů plně placené rodičovské dovolené – bez ohledu na pohlaví, sexuální orientaci nebo na to, jakým způsobem se rodiči stanou. Novinka funguje od ledna 2021 a platí po celém světě. „Zejména muži se stále mohou cítit stigmatizovaní, když si chtějí vzít čas mimo svou kariéru, aby se mohli věnovat rodině. Tohle chceme změnit pro muže i pro ženy, včetně těch na manažerských pozicích. Naše pravidla podporují všechny rodiče, jejich životní volby a životní styl,“ říká Yelena Yugova.

JTI jde příkladem také v rovném přístupu k LGBT+ komunitě a prostřednictvím iniciativy PRIDE pomáhá vytvářet bezpečný prostor a příležitosti k vzájemnému setkávání a porozumění. Rovné příležitosti pro ženy a muže pak podporuje program TOGETHER.

JTI z Prahy vede klastr zemí sdružující Česko, Slovensko a Maďarsko. Celkem v něm pracuje 310 lidí. A i v Maďarsku a na Slovensku, stejně jako v Česku, je JTI mezi nejlepšími zaměstnavateli na prvním místě. Nejlepší možný výsledek ve všech třech zemí zopakovala už druhým rokem v řadě. Samotnou certifikaci pak v Maďarsku získala už podesáté, na Slovensku počtvrté.

„Je pro nás obrovská čest, že jsme opět získali certifikaci od Top Employers Institute. Naši lidé jsou středobodem všeho, co děláme, a proto se jim snažíme nabídnout to nejlepší možné pracovní prostředí. Je pro nás nanejvýš důležité dát našim více než 40 000 kolegům příležitost růst a poskytnout jim optimální podmínky a podporu k naplnění jejich potenciálu,“ uvedl Howard Parks, viceprezident společnosti JTI pro People & Culture.

###

JTI je přední mezinárodní společnost zabývající se tabákovými výrobky a vapováním působící ve více než 130 zemích světa. Je globálním vlastníkem značky Winston, dvojky na světovém trhu cigaret, a značky Camel mimo USA, a má také největší podíl na prodeji obou značek. Mezi další globální značky JTI patří Mevius a LD. JTI patří také významná pozice na mezinárodním vapovacím trhu se značkou Logic a na trhu zahřívaného tabáku s produkty Ploom. Společnost JTI se sídlem ve švýcarské Ženevě zaměstnává přes 44 000 lidí a již osmým rokem po sobě získala ocenění Global Top Employer. JTI je členem Japan Tobacco Group. Další informace najdete na www.jti.com
Top Employers Institute je organizace, která po celém světě certifikuje podniky poskytující excelentní podmínky pro rozvoj svých zaměstnanců a pomáhá ty nejlepší postupy rozšiřovat, aby obohatila svět práce. Prostřednictvím certifikačního programu Top Employers Institute se společnosti mohou nechat ohodnotit, certifikovat a získat ocenění coby preferovaný zaměstnavatel. Top Employers Institute vznikl před 30 lety a od té doby certifikoval 1 691 organizací ve 120 zemích a regionech. Takto certifikované společnosti pozitivně ovlivňují životy více než sedmi milionů lidí po celém světě.