Triatlonové závody Challenge Family vstupují do platformy ROUVY

Vimperk, 20. ledna 2022 – ROUVY, světová mobilní platforma virtuálních tréninků pro cyklisty a běžce nově spolupracuje s Challenge Family. Přední světová série závodů dálkových triatlonů Challenge Family zahájila s ROUVY víceleté globální partnerství a sportovci tak mají další příležitost prozkoumat nové okruhy po celém světě aniž by museli opustit pohodlí domova – navíc dle svých časových preferencí.

„ROUVY se odlišuje od tradičních virtuálních tréninkových arén díky využití reálných záběrů závodní dráhy. I když jde o virtuální zážitek, máte pocit, že realističtější už to opravdu být ani nemůže,“ komentuje spolupráci Jort Vlam, generální ředitel společnosti Challenge Family. „Jsme nadšeni, že můžeme rozšířit Challenge Family do virtuálního světa a poskytnout sportovcům zázemí silné tréninkové komunity po celý rok a možnost vychutnat si další prostor pro trénink i závody, a to bez nutnosti cestování!“

Sdílíme nadšení, že se můžeme spojit s Challenge Family a přinést ta nejikoničtější a nejkrásnější místa a závody, jako jsou mimo jiné Challenge Roth a Challenge Family The Championship, každému triatlonistovi na celém světě přímo do domova,“ doplňuje Petr Samek, generální ředitel ROUVY, a dodává: „ROUVY je aplikace číslo 1, pokud hledáte úžasné trasy s jedinečnou rozšířenou technologií poskytující vysoce realistickou jízdu či běh z míst, které vás pohltí. Pro sportovce jakékoli kondice, kteří by rádi při tréninku a závodění objevovali nová místa přímo z pohodlí jejich domova,  je toto rozhodně místo, kde nesmí chybět.“ 

Díky propojení animovaných 3D avatarů z virtuálního prostředí se skutečnými videozáznamy vybraných lokalit dojde k vytvoření absolutně nové úrovně interaktivního domácího tréninku. Spolupráce propojí další on-line komunity a pomůže sportovcům – profesionálům i začátečníkům – zpřístupnit a prozkoumat místa konání akcí Challenge Family, zapojit se do skupinových jízd, tréninků, specifických závodů či se jen seznámit s ostatními například v soutěžích smíšeného formátu. V plánu jsou další digitální soutěže – po Challenge Gunsan-Saemangeum budou následovat další ikonické závodní dráhy. 

Challenge Family je nejrychleji rostoucí globální triatlonová série. S 33 středními a dlouhými tratěmi ve 27 zemích a tratěmi v ikonických destinacích je každý závod Challenge Family jiný. Rodinné závody Challenge, které se zaměřují na poskytování závodu sportovcům všech věkových kategorií a schopností v průběhu celého života, poskytují nezapomenutelné zážitky, které zachycují všechny zážitky a emoce tohoto inspirativního sportu. 
ROUVY, které se v srpnu 2021 stalo součástí investorské skupiny Pale Fire Capital, aspiruje na světovou jedničku v žebříčku cyklo aplikací a stalo se jasnou volbou pro nejrealističtější indoor trénink. Díky síle rozšířené reality a 3D avatarům kol přináší světové cyklotrasy přímo až do pohodlí domova. Stovky cyklotras v rozšířené realitě, včetně skvostů jako Mont Ventoux, Stelvio a Cap de Formentor nebo téměř 10 000 skutečných tras pomůže sportovním nadšencům udržet svou fit kondici, motivaci i příležitost jezdit v týmu s přáteli v jakékoli době a jakémkoliv počasí.