Konica Minolta sbírá ocenění za ekologii a udržitelnost

  • Konica Minolta se zaměřuje na využívání recyklovaných plastů
  • Do roku 2050 sníží skupina emise CO2 během životního cyklu svých produktů o desítky procent
  • Českým zákazníkům pomáhá Konica Minolta s recyklací spotřebního materiálu a ekologickou likvidací elektrozařízení

Praha 11. dubna 2022 – Snižování emisí oxidu uhličitého, podpora recyklace a s tím související důraz na šetrnost k životnímu prostředí a ochranu biodiverzity. To jsou hlavní cíle zaměřené na ekologii a udržitelnou budoucnost, za jejichž plnění získala skupina Konica Minolta mezinárodní prestižní ocenění od společnosti EcoVadis a již popáté byla zařazena do mezinárodně uznávaného žebříčku Global 100 Most Sustainable Companies.

„Uvědomujeme si míru odpovědnosti, kterou máme jako lídr trhu vůči životnímu prostředí. Proto například plánujeme do roku 2050 snížit emise oxidu uhličitého v průběhu životního cyklu výrobku o 80 % ve srovnání s rokem 2005,“ uvedl Pavel Čurda, generální ředitel Konica Minolta Business Solutions Czech, a dodal: 

„Zákazníkům v České republice pomáháme se zajištěním ekologické likvidace vysloužilých elektrozařízení a poskytujeme službu tzv. ekoboxu. Jde o sběrné místo spotřebního materiálu, který je od zákazníků svážen a následně šetrně zlikvidován nebo zrecyklován.“

Právě recyklace je další z oblastí udržitelnosti, na niž se Konica Minolta aktivně zaměřuje. Recyklované plasty tvoří až 40 % materiálu tonerových lahví a z více než 10 % jsou využívány při výrobě produkčních strojů. Skupina rovněž využívá certifikované tonery, jež jsou snadno separovatelné, což je základní podmínka pro recyklaci papíru. „Těší mě, že v Konica Minolta jdeme cestou reálných kroků, které přispívají k udržitelnosti a boji proti klimatickým změnám. Patříme mezi nejlépe hodnocené firmy z hlediska udržitelnosti, jsme členem mnoha asociací a obdrželi jsme velké množství uznání od nezávislých organizací a subjektů,“ zdůraznil P. Čurda.

V letošním roce byla Konica Minolta počtvrté v řadě a celkově již popáté zařazena do mezinárodně uznávaného žebříčku Global 100 Most Sustainable Companies, jenž v aktuálním ročníku hodnotil téměř 7000 firem s tržbami přesahujícími ročně jednu miliardu dolarů na základě environmentálních a sociálních parametrů. K dalším aspektům patří jejich schopnost podporovat rozmanitost a inovace nebo přicházet se stále širší nabídkou produktů šetrných k ekologii.  

Za trvalou udržitelnost podnikání obdržela Konica Minolta letos rovněž zlatou medaili od společnosti EcoVadis. Firma se tak dostala mezi prvních 5 % společností z celkového počtu více než 90 tisíc. Mezinárodní nezávislá organizace CDP v letošním roce zařadila Konica Minolta už pošesté mezi globální lídry na prestižním seznamu Climate A, který hodnotí aktivity firem související se snižováním emisí oxidu uhličitého a jejich snahy zabránit klimatickým změnám.   

Konica Minolta se rovněž zaměřuje na vylepšování ekologických parametrů svých budov. Její nové centrum Innovation Garden OSAKA Center v Japonsku získalo nejvyšší ocenění Governor of Osaka Award v rámci soutěže Osaka Environmentally Friendly Architecture Award za rok 2021. Budova byla navržena tak, aby se během její výstavby i následného provozu minimalizovala spotřeba energie a zároveň se snížily emise oxidu uhličitého.  

O společnosti Konica Minolta Holding, Inc. 

Konica Minolta, Inc. je globální technologická společnost poskytující inovativní řešení pro podniky a instituce. Její silné stránky spočívají v kombinování moderních materiálů a klíčových technologií pokročilé zobrazovací techniky, optiky, snímání či nano-zpracování. Konica Minolta vytváří hodnoty, které pomáhají zákazníkům řešit jejich pracovní výzvy a procesy. V éře internetu věcí využívá svých hlubokých odborných znalostí digitálních technologií a prochází obchodní transformací v digitální společnost poskytující sofistikovaná řešení. Při vytváření inovací spolupracuje s akademickými, průmyslovými i podnikatelskými partnery. Konica Minolta má sídlo v Tokiu a v jejích koncernových společnostech působí v 50 zemích více než 43 000 zaměstnanců. Své produkty a služby nabízí ve 150 zemích celého světa.

O společnosti Konica Minolta Business Solutions Czech 

Konica Minolta Business Solutions Czech spol. s r. o. je součástí celosvětové sítě a uspokojuje potřeby, které vznikají na českém trhu, a pečuje o české zákazníky. Servisní kompetenci prokazuje certifikát nejlepší servisní organizace v Evropě za rok 2014. Dominantní pozici na trhu dokládají i tržní podíly roku 2020 – Konica Minolta je v České republice číslo jedna v produkčním tisku s podílem 54,8 %. Lídrem je i v prodeji barevných multifunkčních zařízení (29,9 %) a prodeji černobílých multifunkčních zařízení (23,5 %). Velký důraz klade na rozvoj IT služeb. Z hlediska obratu je v této oblasti české zastoupení jedno z nejúspěšnější ze všech zemí Konica Minolta regionu střední a východní Evropy. Konkrétně se zaměřuje například na poskytování ERP a CRM systémů, ECM a DMS řešení, služeb spojených se zabezpečením IT infrastruktury a snížením administrativní zátěže. Konica Minolta Business Solutions Czech je zároveň výhradním distributorem produktů firmy SourceCode, BPM systému K2, na českém a slovenském trhu. Více informací na www.konicaminolta.cz.