Technologie, která mění definici bezpečnosti

Eaton přichází s novou řadou nouzových svítidel a bezpečnostních značek RoundTech, která dělá montáž nouzového osvětlení rychlejší a jednodušší 

Společnost Eaton uvádí na trh novou řadu svítidel Eaton RoundTech. která přináší spolu s nouzovým osvětlením jednoduchost jediného řešení pro systém využívající autonomní technologii s vlastní baterií. Konkrétně se jedná o systém svítidel bez autotestu, s autotestem i technologií CGLine+. 

Na specifika tohoto řešení jsme se zeptali produktového specialisty společnosti Eaton Česká republika Petra Eliáše.

  1. Co nového můžeme od řady svítidel RoundTech očekávat?

Osvětlení RoundTech v sobě kombinuje rychlou instalaci, vysoký světelný výkon a flexibilní funkci eFocus (elektronický výběr symetrické a asymetrické optiky) a lze je  použití jak na únikových trasách, tak v otevřených prostorech. Profesionálům v oblasti nouzového osvětlení přináší také možnost širšího výběru při plánování projektů a jejich instalaci v různých prostředích.

  1. Zmiňujete široký výběr, jaké varianty osvětlení jsou tedy k dispozici?

Svítidla jsou k dispozici ve variantách 150 lm, 200 lm a 400 lm pro prostředí s nižšími stropy, kde lze dosáhnout rozestupů až 24 metrů. Dále je k dispozici verze pro instalaci do výšky až 12 metrů, a to při maximální rozteči 43 metrů při nastavené úzké koridorové distribuci světla. Také lze vybírat ve dvou variantách krytí (IP44 a IP65) a autonomního provozu zajištěného baterií na dobu jedné nebo tří hodin. 

  1. Jaké hlavní inovace RoundTech přináší?

V návaznosti na inovativní řešení bezpečnostních značek FlexiTech s duální možností instalace pokračuje v tomto trendu i svítidlo RoundTech s funkcí eFocus. Zjednodušuje objednávání produktů díky jednomu objednacímu kódu pro oba typy optik. Rovněž usnadňuje změny v projektu a snižuje skladovou náročnost. Montéři také během instalace jednoduše nastaví, jaký světelný výstup v dané situaci vyžaduje projekt. Pro udržení jednotného designu nouzového osvětlení v celém projektu je v nabídce také oboustranná bezpečnostní značka, která má stejnou základnu. Nabízí pozorovací vzdálenost 20 metrů a je standardně dodávána se čtyřmi piktogramy – nahoru, dolů, vpravo a vlevo, plus prázdná zelená značka. K dispozici je také možnost dodání specifických piktogramů – místo první pomoci, shromaždiště, evakuační žebřík atd.

O společnosti Eaton

Eaton je společnost zabývající se inteligentním řízením energie, jejímž cílem je zlepšovat kvalitu života a chránit životní prostředí pro obyvatele na celém světě. Řídíme se naším závazkem podnikat správně, pracovat udržitelně a pomáhat našim zákazníkům hospodařit s energií ─ dnes i v budoucnu. Využíváním globálních trendů růstu elektrifikace a digitalizace urychlujeme přechod naší planety na obnovitelnou energii, pomáháme řešit nejnaléhavější světové výzvy v oblasti řízení energie a děláme, co je nejlepší pro všechny zúčastněné strany a celou společnost.
Společnost Eaton byla založena v roce 1911 a již téměř sto let je kótována na newyorské burze. V roce 2021 jsme vykázali tržby ve výši 19,6 miliardy dolarů a našim zákazníkům sloužíme ve více než 170 zemích. Pro více informací navštivte webové stránky www.eaton.com. Sledujte nás na Twitteru a LinkedIn.