Grilování = zábava pro celou rodinu

Den dětí se blíží a není nic lepšího než ho s ratolestmi oslavit venku na vzduchu a dát si k tomu něco dobrého. Zapojte nejmenší i do příprav dobrot a společně si třeba ogrilujte maso nebo nad ohněm opečte buřty. Pokud si nevíte rady s marinádou nebo jaké maso použít při grilování, tak se inspirujte ověřenými a chutnými recepty Drůbežářského závodu Klatovy nebo využijte už připravené DUO balení Party Grill a Family Grill. 

Děti jistě potěší drobný dárek, ale mnohem víc pro ně bude společně strávený čas s vámi. Zahrajte si třeba na kuchaře a připravte si spolu dobroty na gril. Ideální surovinou pro vás tak bude zdravé a lehce stravitelné kuřecí maso. Nechte kreativitu na dětech a nachystejte si špízy s kuřecím masem nebo vytvořte spolu z kuřecího mletého masa burgery či koule na špejli. Pokud jim necháte volnou ruku, můžete si být jisti, že odměnou vám bude úsměv nejen při tvoření, ale i při ochutnávání. 

Kuřecí maso můžete naložit do marinády den dopředu nebo se netrapte zbytečným hledáním surovin na chutnou marinádu a vyzkoušejte oblíbené DUO balení Party Grill nebo Family Grill od Drůbežářského závodu Klatovy ve variantách marinád Gurmán a Rozemary a v marinádách bez přidaného oleje Argentina a Brazílie. 

Překvapte nejmenší i sladkou variantou a nechte je ogrilovat ananas nebo opéct na ohni oblíbené cukrovinky Marshmallow. 

Vyzkoušejte jednoduché a chutné recepty od Drůbežářského závodu Klatovy

1) Barevné kuřecí špízy 

Příprava: 30-45 minut

Počet porcí: 4

Ingredience:

4 kuřecí prsa od Drůbežářského závodu Klatovy

1 limetku 

Olivový olej

Med

Česnek

Bazalka (čerstvá)

Sůl

Pepř

Postup: 

1/ V misce si připravte marinádu z 6-8 lžic olivového oleje, vymačkané šťávy z limety a 2 lžic medu. Přidejte 3 stroužky prolisovaného česneku a společně promíchejte.

2/ Nakrájejte si velkou hrst čerstvé bazalky a přidejte ji do marinády.  Dochuťte solí a pepřem.

3/ Kuřecí maso si pokrájejte na větší kousky a naložte ho do připravené marinády. Nechte odležet v lednici 2-3 hodiny, ideálně přes noc. 

4/ Naložené maso střídejte na grilovací jehle společně s oblíbenou zeleninou (rajčata, žlutá paprika, zelená paprika, červená cibule) a vytvořte tak barevný špíz.    

Tip: Vyberete si už připravené Kuřecí špízy se špekem od Drůbežářského závodu Klatovy a pochutnejte si bez zdlouhavých příprav. 

2) Kuřecí mleté koule 

Příprava: 30-45 minut

Počet porcí: 4

Ingredience:

500 g Kuřecího steaku bez kůže mletého od a Drůbežářského závodu Klatovy

Cibule 

120 g strouhanky

Bazalka

Petrželka 

Parmezán

Sůl

Pepř

3 stroužky česneku,

Olivový olej

Postup:

1/ Nakrájejte si nadrobno cibuli, bazalku a petrželku a přidejte vše do mísy ke kuřecímu mletému masu. 

2/ Do mísy přidejte strouhanku a našlehané vejce. Zamíchejte do směsi i prolisovaný česnek a dochuťte solí a pepřem. 

3/ Nastrouhejte si asi 100 g parmezánu a vmíchejte do směsi.

4/ Z připravené kuřecí směsi vytvarujte menší koule a napíchněte je na grilovací jehlu nebo špejle a ogrilujte. 

Tip pro děti: Napíchněte na každou stranu špejle jednu kuličku a dejte grilovat. Motivujte děti kreativně k jídlu a vytvořte jim na talíři obrázek, který jim bude připomínat např. činku. Jistě se rozzáří až zjistí, že je považujete za siláky a s chutí se pustí do jídla.