Dvanáctý ročník projektu Do práce na kole pomohl ušetřit 811 tun oxidu uhličitého

Praha, 23. června 2022 – Na kole, koloběžce, pěšky či během se v květnu dopravovalo do práce přes 24 tisíc lidí z celé republiky. V rámci 12. ročníku projektu Do práce na kole se tak podařilo ušetřit 811 tun emisí CO2. Účastníci dohromady překonali 6,3 milionu kilometrů. Projektu se opět jako generální partner zúčastnil balíkový přepravce GLS, který o snižování emisí dlouhodobě usiluje. Letošní výzvy se zúčastnilo i 30 % zaměstnanců centrály GLS CZ. 

Cílem projektu Do práce na kole je motivovat veřejnost k pravidelnému využívání bezmotorové dopravy, například kola nebo koloběžky, a pomoct tak nejen své psychické a fyzické kondici, ale také životnímu prostředí a zdravějšímu městu. Květnové výzvy se letos zúčastnilo rekordních 24 699 lidí, kteří do systému nahráli celkem 723 tisíc bezmotorových cest. 60 % těchto cest bylo absolvováno na kole, 40 % pěšky či poklusem. Společně tak najezdili, nachodili a naběhali 6,3 milionu kilometrů a ušetřili 811 tun oxidu uhličitého. 

Zapojují se i zaměstnanci GLS

Projektu se jako generální partner každoročně účastní i mezinárodní balíkový přepravce GLS, který všem účastníkům tradičně doručuje startovní balíčky. Letos jich rozvezl na 4 tisíce. Podpora projektu je součástí programu ThinkGreen, který dlouhodobě usiluje o trvale udržitelný rozvoj a eliminaci negativních dopadů balíkové přepravy na životní prostředí. „Ochrana životního prostředí a ekologická doprava jsou součástí našich dlouhodobých aktivit. Nedávno jsme rozšířili naši flotilu o další dodávky a kola na elektrický pohon a dokončili rozšíření třídícího depa v Jihlavě. To bylo realizováno v souladu s ekologickými standardy a řadou zelených opatření. Na střechu depa byla instalována fotovoltaická elektrárna a na jedné straně budovy vznikla zelená fasáda s ptačími budkami,” uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika. GLS se projektu Do práce na kole nezapojuje pouze jako generální partner, ale také jako účastník výzvy. Tento rok se projektu zúčastnilo 30 % zaměstnanců české centrály.

Cyklotour Na kole dětem 

Vedle projektu Do práce na kole podporuje přepravní společnost GLS také nadační fond cyklisty Josefa Zimovčáka Na kole dětem a jeho tradiční celorepublikovou cyklojízdu na podporu léčby onkologicky nemocných dětí. 13. ročník celorepublikové akce s názvem Cyklotour odstartoval 1. června v Praze a po ujetí 1 226 kilometrů skončil 11. června ve Vrbicích.  

Pro více informací navštivte naše webové stránky gls-group.com nebo kontaktujte:

O GLS Group 

GLS Group je předním poskytovatelem mezinárodní balíkové přepravy. Společnost svým zákazníkům napříč 40 zeměmi poskytuje spolehlivé a kvalitní zásilkové služby doplněné o nákladní a expresní služby. Díky rozsáhlé mezinárodní síti a výborným znalostem lokálního trhu mohou zákazníci očekávat bezproblémové, flexibilní a osobní služby napříč Evropou i mimo ni. GLS rovněž působí prostřednictvím dceřiných společností, které má ve stoprocentním vlastnictví také v Kanadě a na západním pobřeží USA. Síť GLS se skládá ze 120 ústředních a regionálních překladišť a z 1 600 dep, které využívají přibližně 37 000 dodávek a 4500 nákladních vozů. GLS zaměstnává přibližně 21 000 lidí. V roce 2021/22 dosáhla společnost GLS rekordních zisků ve výši 5 miliard EUR a navzdory globálním výzvám doručila 870 milionů balíků.