BitMEX přináší inovaci na celosvětové devizové trhy a spouští první FX perpetual swap kontrakty

  • FX perpetual swaps tzv. trvalé swapové kontrakty umožní uživatelům, kteří chtějí obchodovat s měnovými páry, přístup k maržovému obchodu s kryptoměnami, a to i s padesáti násobnou pákou a bez obav spojených s datem expirace
  • BitMEX je jedinou kryptoměnovou burzou na světě, která nabízí tento typ produktu, první kryptoměnový trvalý devizový swap svého druhu
  • Produkt spojuje jedinečné vlastnosti kryptoměnových trvalých swapů, které vynalezla společnost BitMEX, a největšího a nejlikvidnějšího trhu na světě – FX
  • FX perpetual swaps jsou obchodovány na trhu řízeném daty z knihy objednávek a P2P. Tyto kontrakty jsou také kryty největším pojistným fondem v odvětví

Mahe, Seychely, 4. srpna 2022BitMEX, jedna z nejdůvěryhodnějších platforem pro obchodování s kryptoměnami na světě, oznámila spuštění svých FX perpetual swaps (FX perps), a to jako první trvalý devizový swap kontrakt svého druhu na kryptoměnové burze. Nový produkt uživatelům umožňuje obchodovat s počátečními 22 kontrakty na některé z nejpopulárnějších měnových párů 24/7, i v případě, kdy je devizový trh (FX) uzavřen. V rámci širší nabídky derivátů společnosti BitMEX budou moci jednotlivci i instituce obchodovat s FX perps s až padesáti násobnou pákou. V roce 2016 BitMEX vynalezla perpetual swap, který se stal nejobchodovanějším krypto produktem v historii. Tento úspěšný příběh nyní pokračuje s FX perps.

FX perpetual swap je typ derivátového kontraktu, který spojuje výhodné vlastnosti spotového a futures trhu. Perpetual swap nabízí obchodování s pákovým efektem, přičemž funguje podobně jako tradiční futures kontrakty, ale bez data expirace. Jednou z klíčových inovací je sazba financování, která se vyplácí každých osm hodin, aby pomohla udržet obchodní ceny v souladu s cenou podkladového aktiva. FX perpetual swap umožňuje uživatelům dlouhé nebo krátké pozice na devizových párech, např. EURUSD a NZDUSD, s cílem využít cenových rozdílů na devizových trzích. FX perpetual swaps na BitMEX jsou marginalizovány a vyrovnávají se buď v Bitcoinech nebo v Tetheru (ERC-20).

BitMEX produkt FX perpetual swap je ideální pro obchodníky, kteří chtějí využívat výhod derivátů bez obtíží spojených s datem expirace. Perpetual swap je nejoblíbenějším produktem na platformě BitMEX, a jeho trvalý kontrakt XBTUSD je jedním z nejlikvidnějších derivátových kontraktů na kryptoměny na světě.

Vzrušující spuštění FX perps otevře dveře nové obchodní strategie a zvýrazní všestrannost celé BitMEX burzy. To vše souvisí s trvalým zaměřením se společnosti BitMEX na poskytování širší škály krypto futures kontraktů včetně produktů pro stávající i nové uživatele. Ty tak obchodníkům umožní přístup k celé řadě měn a komodit.

„Spuštění FX perpetual swap značí další krok na cestě k vytvoření živého krypto ekosystému pro naše zákazníky. V BitMEX se zaměřujeme na usnadňování obchodování a zároveň pokračujeme ve vývoji nových inovativních produktů, které doplňují současnou nabídku funkcí a v konečném důsledku poskytují našim klientům ještě komfortnější zážitek,“ říká Alexander Höptner, generální ředitel BitMEX.

FX perpetual swap je produkt určený pro maloobchodní i institucionální uživatele. Dříve bylo maloobchodní FX obchodování s devizami možné většinou prostřednictvím CFD (kontrakty pro vyrovnávání rozdílů), nyní však mohou jednotlivci i institucionální obchodníci poprvé získat přístup na devizové trhy prostřednictvím kontraktu obchodovaného na burze.

„BitMEX FX perps jsou transparentní kontrakty obchodované na burze, které umožňují obchodníkům s devizami jít na dlouhé a krátké pozice jako příjemci nebo tvůrci trhu, za což nabízíme slevu z poplatku ve výši 1 bazického bodu. Taková nabídka je v tomto odvětví jedinečná. Pro institucionální uživatele FX perps poskytují zcela nový způsob pro vytvoření syntetických kryptoměnových párů pro arbitráž, například Bitcoin kótovaný v měnách jiných než USD,“ vysvětluje Daniel Egloff, vedoucí kvantitativního a obchodního oddělení v BitMEX.

Egloff dodává, že v současnosti existuje značný rozdíl mezi XBTUSD oproti jiným párům jako např. XBTEUR, který nelze snadno kapitalizovat kvůli potřebě překlenout krypto a spotové FX trhy. „To má poměrně vysoké náklady kvůli FX transakcím a FX bankovním převodům a je celkově provozně náročné. Takový druh arbitráže je nyní výrazně zjednodušen pomocí FX perps, a to vše v rámci ekosystému kryptoměn. Dalším případem použití trvalých derivátových kontraktů je zajištění přirozeného rizika USD. Tento proces je spojován s dlouhou expozicí vůči krypto obchodům, jelikož většina likvidity je kótována v USD nebo stabilních mincích sledujících USD.“

Perpetual FX swap společnosti BitMEX je nejnovější produktovou inovací burzy. Na straně derivátů má BitMEX nyní 57 kontraktů na 24 různých podkladových kryptoměn. Uvedení FX perpetual swapů na trh je dalším velkým milníkem, čímž BitMEX nadále rozšiřuje svoji nabídku produktů. Nedávné spuštění spotové burzy s úvodními sedmi kryptoměnovými páry, ke kterým brzy přibudou další, pomohlo usnadnit vstup nových maloobchodních a institucionálních zákazníků do prostoru spotového obchodování.

O BitMEXu

BitMEX je ikonická obchodní platforma, která nabízí přístup ke krypto produktům na globálních finančních trzích digitálních aktiv. BitMEX umožňuje uživatelům nakupovat, vkládat, vybírat, převádět a obchodovat s kryptoměnami (XBT, ETH a USDT, stejně jako LINK, UNI, MATIC, AXS a APE v rámci spuštění burzy Spot) a v současné době podporuje nákupy s +30 fiat měnami.

BitMEX je v čele kryptoburz od roku 2014. Jako první světová burza uvedla do světa kryptoměn trading tzv. perpetual swaps, nejobchodovanější krypto produkt v historii, a od té doby krypto trh neustále inovuje. BitMEX je ve vlastnictví HDR Global Trading Limited. Chcete-li se dozvědět více o BitMEX, naší vizi, rostoucím týmu a cestě před námi, sledujte nás na Twitteru, Telegramu a Blogu BitMEX.