O2 nabízí návštěvníkům Open Air Festivalu bezplatné datování přes Wi-Fi hotspoty

Návštěvníci Open Air Festivalu, který se v těchto dnech koná v Panenském Týnci u Prahy, mohou díky O2 v areálu festivalu datovat zdarma. Zákazníci O2 pak mohou počítat i s posíleným hlasovým signálem. Pro fanoušky hudby, kteří na festival nemůžou dorazit, zajistila společnost 14hodinový on-line streaming, jež nemá ve svém rozsahu mezi českými letními festivaly konkurenci. (TZ)

„Chceme návštěvníkům Open Air Festivalu dopřát maximální porci zábavy a komunikace. Proto jsme na místo dopravili technické vybavení, které jim umožní být neustále ve spojení se světem. Mohou naplno využít i své chytré telefony a vyhledat např. dopravní spojení nebo sdílet zážitky s přáteli v reálném čase a bez omezení,“ říká Jiří Dvorjančanský, marketingový ředitel společnosti Telefónica Czech Republic.

Datování zdarma

O bezplatné připojení k internetu pro všechny návštěvníky festivalu se postará 8 veřejných Wi-Fihotspotů. Ty budou umístěny v areálu festivalu v okolí O2 Extra zóny a u O2 Main Stage a Second Stage. Vyzkoušet si chytré telefony z nabídky O2 včetně praktických aplikací bude možné v Internet zóně. Zákazníci O2 budou mít navíc v O2 Extra zóně k dispozici notebooky s připojením na internet.

14hodinový on-line streaming

Ani ten, kdo na festival nemůže dorazit, nemusí přijít o jeho průběh. O2 zajistilo nejrozsáhlejší on-line přenos v rámci letošního festivalového léta v ČR. V pátek i v sobotu ho bude možné od 17 do 24 hodin sledovat na www.openairfestival.cznebo www.idnes.cz. Streaming bude zahrnovat dění na hlavních pódiích, rozhovory a tiskové konference s hvězdami festivalu a reportáže z areálu. Na loňském ročníku festivalu se v rámci streamingu podařilo živě odvysílat koncert hlavní hvězdy festivalu, kapely Kasabian. Také letos pořadatelé doufají, že na místě vyjednají práva na přenos vystoupení některého z headlinerů.

K zajištění přístupu na internet pro všechny návštěvníky festivalu a posílení hlasového signálu pro zákazníky O2 bylo třeba do areálu dopravit dva radiorolové vozy, dvě mobilní základnové stanice a dva technické vozy zajišťující on-line streaming.

Více informací o Open Air Festivalu najdete na www.openairfestival.cz. Společnost Telefónica Czech Republic je generálním partnerem festivalu.

O společnosti Telefónica Czech Republic

Telefónica Czech Republic je předním integrovaným telekomunikačním operátorem na českém trhu. V současnosti provozuje téměř sedm miliónů mobilních a pevných linek, což z ní činí jednoho z vedoucích poskytovatelů plně konvergentních služeb na světě. Nabízí nejucelenější nabídku hlasových a datových služeb v České republice. Mimořádnou pozornost věnuje využití růstového potenciálu především v datové a internetové oblasti. Společnost provozuje nejrozsáhlejší pevnou a mobilní síť včetně sítí 3. generace – datovou síť CDMA a síť UMTS, která umožňuje přenos dat, hlasu, obrazu a videa. Telefónica Czech Republic je také předním poskytovatelem ICT služeb v zemi.

O společnosti Telefónica Europe

Telefónica Europe je obchodní divizí společnosti Telefónica, která poskytuje služby v oblasti mobilního a fixního volání a DSL připojení ve Velké Británii, Irsku, Německu, České republice a na Slovensku – všechny organizační jednotky používají značku O2. Má více než 54 miliónů zákazníků mobilních a pevných služeb. Telefónica Europe vlastní 50 % podíl v britské a irské pobočce Tesco Mobile a společný podnik Tchibo Mobilfunk v Německu. Ředitelství společnosti Telefónica Europe sídlí ve Slough ve Velké Británii.

O společnosti Telefónica

Společnost Telefónica je z hlediska tržní kapitalizace jednou z největších telekomunikačních firem na světě. Své obchodní aktivity zaměřuje především na služby pevné a mobilní telefonie, přičemž za klíčový nástroj k rozvoji obojího považuje širokopásmové připojení. Společnost ve významném rozsahu působí celkem v 25 zemích světa a počet jejích zákazníků dosahuje více než 260 milionů. Její zastoupení se soustřeďuje na Španělsko, Evropu a země Latinské Ameriky, kde realizuje svou růstovou strategii. Telefónica je 100% soukromá společnost, akcie společnosti jsou kotované na burze v Madridu a dalších burzách a dělí se o ně více než 1,5 miliónu přímých akcionářů.