Novinky VMware vCloud nabízí rychlejší cestu k firemnímu hybridnímu cloudu

Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizačních řešení a cloudové infrastruktury, oznámila na konferenci VMworld několik novinek v rámci řešení vCloud, které firmám zjednoduší hledání, propojení a správu cloudových služeb v největší světové síti poskytovatelů těchto řešení. Program VMware pro poskytovatele služeb (VSPP) nabízí díky více než 5 600 členům v 62 zemích svým zákazníkům velmi široký výběr cloudových služeb postavených na cloudové infrastruktuře VMware, které mohou být využity pro rozšíření jakéhokoli datového centra virtualizovaného s VMware. (TZ)

„Zákazníci VMware mají obrovský zájem o spolehlivé, vysoce výkonné a naprosto bezpečné cloudy, které by byly kompatibilní s jejich již existujícími aplikacemi a firemními databázemi. VMware má spolu se svými partnery v této oblasti naprosto jedinečnou pozici a spolu s nimi je schopen toto vše zákazníkům dodat, o čemž svědčí i nárůst zakázek v rámci VSPP, který v tomto roce dosáhl 174 procent,“ říká Dan Chu, viceprezident cloudových služeb, VMware. „Nové produkty a možnosti těchto produktů, které byly oznámeny, budou v budoucnu i nadále neustále zlepšovány a budou držet krok v oblasti nabídek poskytovatelů služeb založených na vCloud tak, aby firmy mohly s jejich pomocí rychleji získat dostatečné přínosy z agility cloudu. Způsob získávání těchto přínosů by měl nejen sledovat současný vývoj, ale také chránit existující investice do provozu a infrastruktury.“

„Standardizovali jsme hybridní cloudový model, protože je to jediný možný způsob poskytující dostatečnou flexibilitu v míře, v jaké ji potřebujeme, a navíc splňuje i přísné požadavky na lokaci dat,“ říká Dr. Stuart Lee, vedoucí odboru IT na Oxfordské univerzitě ve Velké Británii. „Technologie VMware vCloud je již na naší Univerzitě ověřená a prostřednictvím VMware vCloud nám poskytovatelé služeb umožňují nejen splnit naše měnící se požadavky, ale také značně redukovat naše náklady a výrazně zlepšit další řízení dat.“

VMware spolu s partnery významně zrychlí cestu firem k hybridnímu cloudu za pomoci:

  • Global Connect – rozliční poskytovatelé služeb, obrovské geografické pokrytí, jeden globální cloud

Služby VMware vCloud datacentra byly poprvé představeny v srpnu 2010 a představují veřejné cloudy postavené na cloudové infrastruktuře VMware, která zahrnuje také VMware vSphere®, VMware vShieldTM a VMware vCloud DirectorTM. Díky certifikaci od VMware a nabídkou globálně konsistentní správy a zabezpečení se od této sítě poskytovatelů služeb očekává, že do konce roku 2011 pokryje 25 datacenter ve 13 zemích. Nyní VMware společně se svými partnery představuje Global Connect, doplňkovou službu vCloud Datacentra, která umožní zákazníkům využívat služeb cloudu od nejrůznějších poskytovatelů a napříč různými zeměmi úplně stejným způsobem, jako by se jednalo o jeden jediný samostatný virtuální cloud. Bluelock, SingTel a Softbank se pravděpodobně stanou prvními poskytovateli, kteří budou služby Global Connect nabízet.

Global Connect je určen pro zákazníky, kteří potřebují mezinárodní pokrytí, vyžadují vysoký výkon (nízkou latenci) a lokálně snadno dostupný cloud computing v zemích, ve kterých působí. Global Connect jim nabízí velmi snadnou cestu při hledání souladu mezinárodních pravidel regulujících ochranu dat, lokální umístění a důvěryhodnost. Zákazníci budou spolupracovat přímo s lokálním poskytovatelem služeb vCloud Datacentra, který má v rámci Global Connect na starosti koordinaci mezinárodního dodání služby. Zákazníkům se nabízí možnost bezproblémového využití služeb od napojených poskytovatelů, a to v rámci jediné smlouvy a správy celého systému z jednoho místa napříč cloudem – díky využití vCloud Connector.

  • VMware v Cloud ConnectorTM 1.5 – rychlý a spolehlivý přenos mezi privátním a veřejným cloudem

Od svého představení v únoru 2011 si VMware vCloud Connector pořídilo více než 1300 zákazníků společnosti VMware, aby viděli, přenášeli a spravovali zatížení mezi vSphere clustery, privátními a veřejnými cloudy. VMware nyní představil vCloud Connector 1.5 s novou, rychlejší a efektivnější architekturou pro přenos dat, která sníží čas nutný k transferu zatížení, a přitom se automaticky opětovně spouští a znovu spojuje přenosy přerušené problémy na síti. vCloud Connector 1.5 bude také dostupný z jakéhokoli kompatibilního webového prohlížeče nebo jako plug-in pro vCenter Console.

  • vcloud.vmware.com – brána k firemnímu hybridnímu cloudu

Aby svým zákazníkům na začátku pomohl s co nejsnazším přenosem jejich virtualizovaných datacenter do hybridního cloudu, přichází VMware s on-line umístěním, ve kterém mohou firmy nalézt služby dodavatelů vCloud, dozvědět se více o jejich možnostech a pokrytí a rychle otestovat provoz nových cloudových služeb. Zákazníci tak mohou snadněji a rychleji přenášet všechna zatížení a data do těchto cloudových služeb, které využívají integrovaný webový klient vCloud Connector 1.5.

  • Obnova po havárii míří do cloudu s vCenter Site Recovery ManagerTM 5

Čtyři partneři VMware, poskytovatelé služeb, nyní oznámili plány na představení nových služeb pro obnovu po havárii, které jsou založeny na cloudu a mají základ postavený na vCenter Site Recovery Manager 5. Ten byl představen 12. července 2011. Jako první budou tuto službu nabízet pravděpodobně FusionStorm, Hosting.com, iland a VeriStor, kteří tím tento typ služeb značně zjednoduší a nákladově zefektivní pro firmy všech velikostí takovým způsobem, že budou zároveň chránit své aplikace, které budou moci v případě havárie přesunout na stranu poskytovatele služby. Tato služba založená na cloudu bude prodávána podle využití, čímž by se měla snížit značná část nákladů spojených s výstavbou vyhrazených záložních lokací.

Pokud dojde k havárii nebo zákazník bude chtít test obnovy, vCenter Site Recovery Manager 5 automaticky spustí a zorganizuje celý proces přenosu. Zároveň může také rovnou automaticky navrátit službu do původního stavu na stranu zákazníka, a to ve chvíli, kdy je zákazník připraven znovu začít s jejím provozem. Toto je umožněno díky novým možnostem VMware vSphere Replication ve vCenter Site Recovery Manager 5. VMware vSphere Replication je první replikací pro firmy založenou na hypervizi, která umožňuje replikaci dat napříč jednotlivými stránkami naprosto nezávisle na základních sadách určených jako úložiště. Tím se snižuje potřeba identického úložného prostředí napříč primárními a obnovenými stránkami a zjednodušuje se replikace dat mezi zákaznickými datacentry a veřejným cloudem.

Sada cloudové infrastruktury VMware – základ pro firemní hybridní cloud
VMware vSphere 5 a sada cloudové infrastruktury včetně VMware vCenter Site Recovery Manager 5, VMware vCloud Director 1.5 a VMware vShield 5 jsou základem pro firemní hybridní cloud. Společně mohou tyto produkty značně pomoci zákazníkům při transformaci IT k více efektivnímu řízení již existujících investic a k vylepšení provozní agility.

Aby se zákazníkům a poskytovatelům služeb urychlil rozvoj cloudové infrastruktury založené na VMware, zahrnují konzultační služby VMware vCloud kompletní portfolio profesionálních služeb nabízejících poskytování běžného detailního plánu pro infrastrukturu další generace. VMware tak představuje aktualizovanou verzi VMware vCloud Architecture Tookit, která zahrnuje také návrhy průvodců a příklady, které mohou zákazníkům pomoci při výstavbě prostředí hybridního cloudu.

Dodatečné zdroje

O VMware

Společnost VMware poskytuje řešení pro virtualizaci podnikové infrastruktury, která firmám všech velikostí dosahovat lepších výsledků v podnikání. Zákazníci se na společnost VMware, která poskytuje nejrozšířenější virtualizační platformu VMware vSphere, spoléhají při snižování investičních a provozních nákladů, zvyšování pružnosti, zajištění nepřetržitého provozu svého podnikání, posilování bezpečnosti a snižování ekologické zátěže. S tržbami ve výši 2,9 miliardy USD v roce 2010, více než 250 tisíci zákazníků a 25 tisíci partnerů je VMware lídrem v oblasti virtualizace a pravidelně se umísťuje na žebříčku top preferovaných řešení IT řediteli. Společnost VMware sídlí v Silicon Valley a disponuje pobočkami po celém světě. Další informace najdete na www.vmware.com/cz.