Nová verze Integrated OfficeScan od Trend Micro řeší ochranu dat i potřeby konzumerizace

Cupertino, Kalifornie – 9. listopadu 2011 – Společnost Trend Micro Inc. (TYO: 4704;TSE: 4704)  oznámila vylepšení svých řešení OfficeScan, Mobile Security a Data Protection, zahrnující integraci správy zabezpečení, ochrany dat a správy mobilních zařízení. Díky nim dokáží organizace IT omezit náklady a komplikace spojené s ochranou svých uživatelů, dat a počítačových aktiv. (TZ)

Podniky se sice v posledních letech snažily omezit příchozí hrozby v oblasti IT, jak mohly, ale musely bojovat, aby udržely krok s novými, ‚multifasetovými’ bezpečnostními problémy, spojenými se ztrátou dat, virtualizací, přechodem ke cloudu, správou mobilních přístrojů a konzumerizací. Nedávná studie Trend Micro ukazuje, že IT oddělení obsluhující více než 200 uživatelů alarmujícím tempem dokupují bodová bezpečnostní řešení – v některých případech mají desítku softwarových řešení, každé s jiným adresářem, administrační konzolou a serverem.

„Rychle jsme se ocitli v situaci, kdy musí IT organizace konsolidovat svá bezpečnostní řešení, jinak riskují chyby a mezery v řešení kvůli nadměrné složitosti,“ tvrdí Ron Clarkson, vedoucí divize produktů pro koncové body Trend Micro. „Dobrá zpráva je, že společnost Trend Micro tuto situaci předvídala a nabízí spolehlivou cestu ven.”

Pomáháme firmám účinně se vypořádat s nejvýznamnějšími novými bezpečnostními problémy dneška

Nové verze softwaru Trend Micro nabízejí rozumnou cestu ke konsolidaci založenou na oceněném bezpečnostním rámci pro koncové body Trend Micro™ OfficeScan™. Nyní mohou podniky využít výhody jednotné infrastruktury pro klienty i správu, jednoho dodavatelského zdroje pro softwarové aktualizace a upgrady a zdokonalených funkcí korelace informací o hrozbách z celé sítě k získání lepšího přehledu a kontroly. Dále jsou podrobněji popsány nové aktualizace řešení od společnosti Trend Micro, uspořádané podle bezpečnostních iniciativ, které podporují:

Prevence ztráty dat. Trend Micro OfficeScan 10.6 obsahuje volitelný modul plug-in pro prevenci ztráty dat (DLP, Data Loss Prevention), který umožňuje zákazníkům implementovat DLP na koncových bodech ne za pár měsíců, ale za pár minut, a tak rychle splnit firemní cíle v oblasti zabezpečení dat.  Díky tomu se mohou organizace vyhnout nákladným pokutám a narušení bezpečnosti dat, když zajistí řádné ošetření citlivých dat.

Konzumerizace IT. Trend Micro™ Mobile Security 7.1 přidává podporu pro Apple iPad a iPhone i pro přístroje se systémy Android a Blackberry, s rozšířenou množinou funkcí pro správu mobilních přístrojů, to vše integrované ve správním prostředí OfficeScan.  Trend Micro Mobile Security 7.1 pomáhá organizacím překonat rizika spojená se zabezpečením, ochranou dat a podporou, aby dosáhly vyšší produktivity, agility podniku a spokojenosti zákazníků i zaměstnanců, kterou jim může přinést konzumerizace IT.

Šifrování koncových bodů. Trend Micro™ Endpoint Encryption 3.1 nabízí silné šifrování pro všechny přístroje, které mohou obsahovat citlivá firemní data, včetně notebooků, USB disků a vyměnitelných medií.  Funkce kontroly v reálném čase podporují požadavky na „doloženou kontrolu“ během auditu a po narušení bezpečnosti dat.  Pokročilá autentizace Trend Micro Endpoint Encryption před spuštěním navíc zajišťuje nejvyšší úroveň zabezpečení šifrovaných přístrojů.

Produkty Trend Micro Endpoint Encryption 3.1, Trend Micro Mobile Security 7.1 a OfficeScan 10.6 jsou dostupné již dnes. S žádostmi o informace či o samotné produkty se obraťte na obchodního zástupce nebo autorizovaného distributora Trend Micro.

Podpůrné citace

„Jako jedna z klíčových větví kuvajtské vlády má ministerstvo zdravotnictví na starost zdraví našeho národa. IT infrastruktura našeho ministerstva patří k nejlepším v regionu a produkt Trend Micro Office Scan 10.6 je pro naše zabezpečení klíčový,“ prohlašuje Hussain Eidan, provozní manažer úseku informačních systémů ministerstva zdravotnictví kuvajtské vlády.

„Zjistili jsme, že Trend Micro Office Scan 10.6 je vynikající a velmi spolehlivý produkt, a již ho používáme v ostrém provozu ve více než 30 vzdálených lokalitách. Nová správa modulů plug-in nabízí více lepších funkcí a také nové jednoduché moduly widget pro lepší kontrolu a přístup. Co je však pro nás důležitější, výkon a prováděné kontroly jsou ještě rychlejší než u verze 10.5. To znamená menší nároky na prostředky a snadné použití. Užitečný integrovaný modul DLP (Data Loss Prevention) nyní v OSCE umožňuje úplnou ochranu dat a zároveň ochranu proti malwaru, to vše v jednom jednoduchém produktu,“ dodává Hussain Eidan.

„Jako školní obvod musíme mít přehled o tom, jak se s našimi daty nakládá,“ vysvětluje Michael Clark, ředitel IT školního obvodu Battle Ground. „Právě teď monitorujeme, jaké druhy informací zaměstnanci rozesílají. Trend Micro™ Enterprise Security for Endpoints, s novým modulem plug-in DLP, nám může pomoci s tímto monitorováním, abychom lépe porozuměli pohybům dat v našem prostředí a získali o nich dostatečný přehled. Pak budeme moci dále rozvíjet své interní standardy a zásady a využít funkcí ochrany dat Trend Micro při přechodu do fáze přísnější kontroly.“

Další zdroje

O společnosti Trend Micro

Trend Micro Incorporated (TSE:4704), globální leader v oblasti zabezpečení z cloudu, pomáhá pomocí svých řešení pro zabezpečení internetového obsahu a správu hrozeb pro podniky i jednotlivce vytvářet bezpečný svět pro výměnu digitálních informací.  Jsme průkopníkem zabezpečení serverů s více než 20 lety zkušeností, dodáváme špičkové zabezpečení pro klienty, servery i z cloudu, které odpovídá potřebám našich zákazníků a partnerů, rychleji zastaví nové hrozby a chrání data ve fyzickém a virtualizovaném prostředí i v prostředí cloudu.  Naše špičkové technologie, produkty a služby pro zabezpečení z cloudu cloud computingu založené na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™ zastaví hrozby tam, odkud pocházejí – na internetu – a jsou podporovány více než tisícovkou odborníků z celého světa.

Další informace o společnosti Trend Micro Incorporated a jejích produktech a službách jsou k dispozici na webu http://www.trendmicro.cz/. Tato zpráva Trend Micro i další oznámení jsou k dispozici na adrese http://trendmicro.mediaroom.com/ a v rámci kanálu RSS na adrese www.trendmicro.com/rss.  Nebo sledujte naše zprávy na Twitteru (@TrendMicro).