V Ostravě se otevírá první Centrum inteligentního bydlení v ČR

16. listopad 2011 – Ostrava je nyní prvním městem v ČR, kde bylo otevřeno Centrum inteligentního bydlení. Intuitivně fungující domácnost už není jen záležitostí futuristických filmů. Ostravské Centrum inteligentního bydlení, jehož provoz zahájila společnost Panliving, představuje možnosti kompletního řešení domu, který sám pečuje o maximální pohodlí, komfort, bezpečí, ale především výrazně šetří čas i provozní náklady. (TZ)

Centrum inteligentního bydlení přiblíží veřejnosti možnosti a výhody, které přináší moderní řešení tzv. Smart living. Jde o spojení účelného architektonického řešení objektu s moderním technologickým zázemím. Díky propojení jednotlivých funkcí do jednoho centrálního řídicího systému je možné zařídit bydlení tak, aby domácnost intuitivně pečovala o vás a ne vy o ni, jak je tomu zatím většinou pravidlem. Řešení integrovaného systému přizpůsobí chování domu konkrétním představám a požadavkům o komfortním bydlení tak, aby vyhovovala všem členům domácnosti. Kromě samotného komfortu a pohodlí, zajistí také maximální bezpečnost a především ušetří čas a náklady, nezbytné pro provoz a údržbu domácnosti.

„Chceme přiblížit zájemcům o nové technologie koncept inteligentního bydlení, a to tak, jak je chápán ve světě. Není to jen moderní elektroinstalace nebo ovládání multimédií, jde o životní styl,“ vysvětluje Dominik Hutečka, zástupce společnosti Panliving. „Ovládání žaluzií, světel či topení není dnes už nic extra výjimečného. Výjimečné je, když váš dům dokáže sám pracovat s informacemi, které mu poskytnete či si je sám zjistí a podle nich přizpůsobí své chování. A to je přesně to, co chceme v Centru inteligentního bydlení lidem dokázat,“ dodává Hutečka.

Možnosti moderních technologií, a jejich vzájemného propojení v domácnosti, představuje společnost Panliving v Centru inteligentního bydlení v Ostravě. Právě Ostravu si Panliving, profesionálové v oblasti inteligentního bydlení, vybrali jako první město, kde otevřou dveře prezentačního místa moderního trendu inteligentního bydlení. Na své si přijdou i zájemci o nekompromisní, špičkovou kvalitu, jakou je například značka Loewe, která se specializuje na audiovizuální techniku.

V celosvětovém měřítku jde o stále se rozšiřující trend moderního bydlení. Například v Rakousku se staví až 40 % domů už rovnou s určitou mírou inteligence samostatného fungování. Inteligentní bydlení, ve světě známé jako Smart living, není jen o jednom centrálním ovládacím panelu, který nijak nenaruší design a interiér domova a uchrání ho od záplavy kabelů a drátů. Jde o životní standard, který vnímá fungování domu a s ním spojené zautomatizované procesy, jako cestu ke komfortu, lepšímu životnímu stylu a v neposlední řadě i úsporám finančních prostředků i životního prostředí.

O společnosti Panliving, a.s.

Společnost Panliving a.s. se specializuje na projektování, realizaci a servis systémů používaných v rámci pojmu inteligentní bydlení. Společnost se etablovala v České republice pod názvem Pansystems s.r.o. v roce 2006. Za více než pět let fungování má za sebou celou řadu realizací v různých stupních integrace inteligentních systémů.

Adresa:
Centrum inteligentního bydlení
Denisova 492/1 (vchod z Nádražní)
702 01 Ostrava