Firma M7 Group si objednala novou kapacitu na satelitu ASTRA pro území Belgie

Praha, 22. listopadu 2011 – firma SES (pařížská a lucemburská burza Euronext: SESG) dnes oznámila, že podepsala smlouvu o zajištění přenosové kapacity a odesílání dat (uplink#) s firmou M7 Group, poskytovatelem satelitního televizního vysílání se sídlem v Lucemburku. Vysílání bude přenášeno satelitem ASTRA na orbitální pozici 19,2 stupně východně. (TZ)

Nově nasmlouvaná kapacita na satelitu s orbitální pozicí 19,2 stupně východně bude použita k přímému vysílání televizních kanálů ve francouzštině určených pro belgický trh do domácností (DTH); bude se jednat o kanály La Une a La Deux společnosti RTBF a kanály RTL TVi, RTL Club a Plug RTL vlastněné společností RTL Group. Kanály budou součástí nabídky TéléSAT – značky satelitního televizního vysílání pro Valonsko vlastněné firmou M7 Group. Počínaje lednem 2012 plánuje firma M7 Group dále rozšířit svou nabídku TéléSAT vysílanou přes satelit na pozici 19,2 stupně východně o program La Trois společnosti RTBF.

Firma M7 Group zajišťuje služby vysílání přímo do domácností pro více než tři miliony domácností v Nizozemí, Belgii, Lucembursku, Rakousku, České republice a na Slovensku pod značkami CanalDigitaal, TV Vlaanderen, TéléSAT, AustriaSat, Skylink a CS Link. Pro potřeby vysílání do různých evropských zemí firma M7 Group v současnosti využívá čtyři transpondéry na satelitu ASTRA na pozici 19,2 stupně východně a osm transpondérů na satelitu ASTRA na pozici 23,5 stupně východně.

Ferdinand Kayser, obchodní ředitel firmy SES, prohlásil: „Smlouva uzavřená s firmou M7 Group představuje další mezník v našem dlouhodobém obchodním vztahu. Díky nové smlouvě rovněž získáme silnou pozici na důležitém belgickém trhu s přímým vysíláním do domácností (DTH) ve francouzštině. Nyní můžeme prostřednistvím našich satelitů přenášet i kanály společností RTBF a RTL Valonsko. Firma M7 Group nedávno rozšířila své působení na trzích Beneluxu a střední a východní Evropy a stala se tak jedním z našich nejvýznamnějších zákazníků. Těšíme se na další spolupráci.“

Hans Troelstra, provozní ředitel firmy M7 Group, dodává: „Smlouva o nové vysílací kapacitě pro Belgii nám udělala velkou radost. Vynikající nabídka kanálů a vysoká kvalita vysílání přes satelit na pozici 19,2 stupně východně jsou pro uspokojování požadavků francouzsky mluvících zákazníků z řad domácností v Belgii obzvláště důležitými kritérii. Nově uzavřená smlouva nám navíc umožňuje v blízké budoucnosti dále rozšířit naši nabídku. Firma SES se osvědčila jako cenný a profesionální partner pro naši expanzi na stávajících i nových trzích. I my se těšíme na další úspěšnou spolupráci.“

O skupině SES

Skupina SES je předním světovým provozovatelem satelitů; v současnosti provozuje 49 geostacionárních družic. Společnost zajišťuje satelitní komunikaci pro televizní a rozhlasové vysílání, pro poskytovatele obsahu Internetu (ICP) a poskytovatele služeb Internetu (ISP), provozovatele mobilních a pevných sítí a pro soukromé i státní organizace na celém světě.

O firmě M7 Group

SES je synonymem pro dlouhodobé obchodní partnerské vztahy, vysokou kvalitu služeb a špičkové vysílání. Kulturně různorodé regionální týmy SES působí po celém světě. Úzce spolupracují se zákazníky a uspokojují jejich specifické potřeby týkající se satelitních pásem a dalších služeb.

Skupina SES (kód na burzách Euronext Paris a Luxembourg Stock Exchange: SESG) vlastní podíly ve společnostech Ciel (Kanada) a QuetzSat (Mexiko) a dále strategický podíl v nově vzniklé firmě O3b Networks, která se zaměřuje na satelitní infrastrukturu. Další informace lze nalézt na: www.ses.com

Firma M7 Group SA byla založena v říjnu roku 2009 ve Velkovévodství Lucembursko a patří k poskytovatelům satelitního televizního vysílání pro spotřebitele a zákazníky z řad firem. Firma M7 Group provozuje následující značky: CanalDigitaal v Nizozemí, TV Vlaanderen ve Flandrech, TéléSAT pro francouzsky mluvící obyvatele Belgie a Lucemburska, AustriaSat a HD Austria v Rakousku a Skylink a CS Link v České republice a na Slovensku. Všechny značky nabízejí klientům balíčky sestavené na míru, které odpovídají místní kultuře a jazykům používaným v uvedených zemích.