PRADA a LG se převedly ve velkém stylu

PRAHA, 15. 12. 2011 – Společnosti LG Electronics a PRADA dnes představili nejnovější výsledek spolupráce – chytrý telefon PRADA phone by LG 3.0. Tento netrpělivě očekávaný telefon je již třetím v pořadí, který vznikl během spolupráce obou společností. (TZ)

PRADA phone by LG 3.0 v sobě kombinuje osobitý styl značky PRADA s inovativními technologiemi výrobce LG, jako je například jeden z největších a nejjasnějších displejů u mobilních telefonů na světě. Má úhlopříčku 4,3“ a jas 800 nit.

Elegantní a čistý design je základní filosofií značky PRADA. Telefonu dominuje lesklý dotykový displej na přední straně a Saffiano podpis na zadní straně telefonu. Telefon je v klasické černé barvě a s nízkým profilem o tloušťce 8,5 mm. Telefon PRADA phone by LG 3.0 pohání procesor taktovaný na 1 GHz s dvěma jádry a dvoukanálovou architekturou. Rovněž nechybí dvoupásmová síť Wi-Fi.

„PRADA by LG 3.0 představuje jedinečnou kombinaci elegantního designu PRADA, ve spojení s tou nejvyspělejší technologii mobilních telefonů LG dnešní doby. Jsme rádi, že tento unikátní produkt můžeme zákazníkům v ČR nabídnout,“ uvedl Radek Hadraba, Sales Manager divize mobilních telefonů, LG Electronics CZ.

Důraz na eleganci je patrný hned po zapnutí telefonu. PRADA phone by LG 3.0 nabízí speciální uživatelské rozhraní kombinující výjimečnou černou, šedou a bílou barvu. Za tímto unikátním rozhraním se skrývají všechny výhody operačního systému Android ve verzi Gingerbread. Majitelé tohoto telefonu v budoucnu získají aktualizaci na Android ve verzi Ice Cream Sandwich.

Telefon se velmi příjemně ovládá díky 4,3“ NOVA displeji s jasem 800 nit. Ten umožňuje majitelům prohlížet fotografie a další obsah i na přímém slunečním světle. Telefon má 8 Mpx fotoaparát a 8 GB uživatelskou paměť. Každý si tak může zachytit důležité okamžiky ve svém životě v nejlepší možné kvalitě.

Klíčové vlastnosti

  • Operační systém: Android Gingerbread
  • Paměť: 8 GB uživatelské paměti
  • Úhlopříčka displeje: 4,3“
  • Rozlišení: WVGA (800 × 480)
  • NOVA displej: 800 nit
  • NFC
  • Fotoaparát: 8 Mpx
  • 1 GHz Dual-Core/Dual Channel Processor
  • Baterie 1540 mAh

Historie spolupráce PRADA-LG

Spolupráce společností PRADA a LG započala v roce 2006. Výsledkem byly dva špičkové telefony, které se na trh dostaly v roce 2007 a 2008. Hlavní důraz byl kladen na všechny prvky telefonu, od softwaru a ovládání až po konstrukci, design a zabalení produktu.

PRADA phone by LG 1.0 byl průkopníkem v oblasti módních mobilních telefonů. Zaznamenal obrovský úspěch, prodalo se jej přes milion kusů. Tento prémiový telefon kombinoval nejprogresivnější technologie a stylový design. Důkazem unikátnosti tohoto telefonu je, že jej najdete jako součást stálé expozice Muzea moderního umění v New Yorku a také Muzea současného umění v Šanghaji.

PRADA phone by LG byl technologicky revolučním telefonem. Byl to první mobilní telefon s dotykovým displejem a verze 2.0 nabízela unikátní doplněk – hodinky s technologií Link, které zobrazovaly informace o volajícím, bylo zde možné přečíst SMS zprávy, procházet historii hovorů a nechyběla ani dvoucestná notifikace mezi telefonem a hodinkami.

O společnosti PRADA

Společnost PRADA je světovým lídrem v segmentu luxusního zboží. V portfoliu společnosti najdeme kabelky, kožené zboží, obuv, oblečení i doplňky. Licenčně PRADA nabízí také parfémy a brýle. Produkty značky PRADA jsou přímo distribuovány v 70 zemích světa ve více než 345 prodejnách. Dále je zboží dostupné prostřednictvím prodejen luxusního zboží, multi-brand obchodů a franšízy.

O LG Electronics CZ

Společnost LG je silnou korejskou společností, která se svojí více než 50letou tradicí patří mezi světové lídry a technologické inovátory ve spotřební elektronice, domácích spotřebičích a mobilních komunikacích. Regionální pobočka LG Electronics CZ patří na českém a slovenském trhu mezi přední hráče v prodeji spotřební elektroniky. Nabízené portfolio LG na českém trhu je rozděleno do pěti kategorií: Spotřební elektronika, Domácí spotřebiče, Klimatizační jednotky, Mobilní telefony a Informační technologie. Česká pobočka LG Electronics byla založena v roce 2003, o dva roky později přibyla kancelář v Bratislavě. Zaměstnává více než 120 zaměstnanců, přičemž roční obrat se pohybuje v řádu miliard korun. V celosvětové skupině LG pracuje více než 84 tisíc lidí, ve 112 provozech, v 81 dceřiných společnostech na celém světě. Produkty společnosti LG zaručují vysokou kvalitu, inovativnost a osobitost. V roce 2010 získala společnost LG ocenění asociace EISA za Nejlepší produkt v poměru cena/výkon, za Nejlepší evropský kompaktní systém domácího kina a za Evropský ekologický mobilní telefon roku. LG se pravidelně účastní soutěží reddot Design Award, iF Design Award a Industrial Design Excellence Award (IDEA). LG Electronics CZ je generálním partnerem klubu HC Sparta Praha. V letošním roce je LG Electronics CZ v České republice a na Slovnensku rovněž generálním partnerem Digital 3D filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna.