Nové CZC.cz využívá platformu oXySHOP X7 od společnosti oXy Online

oXySHOP X7, vlajková loď společnosti oXy Online, pohání od pátku 13. ledna nový internetový obchod CZC.cz, jeden z největších českých e-shopů s počítači a elektronikou. Novou verzi tohoto zakázkového e-commerce systému vyvíjela společnost oXy Online společně s CZC.cz.  (TZ)

„Dobrý e-shop musí být pro každého zákazníka především partnerem – nejen po stránce obchodní, ale i funkční. Zákazník nesmí tápat a nakupovat naslepo. Jsme rádi, že se CZC.cz rozhodl právě pro novou verzi oXySHOPu X7 – jeho e-shop byl vždy neocenitelnou studnicí relevantních informací o každém z desetitisíců artiklů. A důraz na tuto stránku systému byl v nové verzi oXySHOPu ještě posílen.“ řekl k nové inkarnaci své nejvyšší produktové řady Zdeněk Michálek, ředitel společnosti oXy Online.

Důraz byl kladen na připomínky uživatelů, jejichž rozsáhlou komunitu si tento e-shop za 8 let provozu původní verze vybudoval. Zlepšení ale doznala v podstatě každá část e-shopu.

Od nového, moderního a přehledného designu, přes lepší práci s košíkem k celkově snadnějšímu nákupnímu procesu včetně nákupu bez registrace. Inovace uvnitř platformy oXySHOP X7 přinesly vysokou rychlost systému, mimořádně efektivní vyhledávání, kombinované parametrické filtry nahrazující produktové stromy, přehlednější kategorizaci nebo funkce business inteligence pro podporu prodeje souvisejících produktů.

Nová verze oXySHOPu X7 není jen inovovaným původním systémem, ale jde o nově vyvinutý engine na platformě Java. Po technické stránce se od předchozí verze liší striktním oddělením aplikačních vrstev s důrazem na robustnost a škálovatelnost. Díky tomu lze v případě potřeby snadno navýšit výkon e-shopu nebo rozšiřovat jeho funkcionalitu a přizpůsobit jej měnícím se požadavkům.

„Jsme rádi, že nový oXySHOP X7 v podání CZC.cz nachází kladnou odezvu u svých uživatelů. Pro nás je důležitý i fakt, že nasazení nové verze se projevilo v okamžitém zvýšení denního obratu. Velmi nás navíc těší, že v drtivé většině případů zákazníci okamžitě přešli na nový web a nevyužívají verzi původní, která je ještě dočasně k dispozici.“ shrnul Tomáš Pilský, ředitel prodeje společnosti CZC.cz.

O společnosti oXy Online

oXy Online s. r. o. je jedním z největších e-commerce specialistů na českém trhu. Zaměřuje se zejména na systémy pro obchodování na internetu. Profesionální e-shopy oXySHOP X5, oXySHOP X7 a pronajímané řešení oXySHOP Ready2Go uspokojí potřeby každého zájemce o elektronické obchodování. oXy Online získala několik nominací a odborných ocenění, včetně dvojnásobného zisku Křišťálové lupy. Společnost je rovněž vydavatelem tří významných českých internetových médií Svět hardware, TV Freak a Digimanie. Pro další informace navštivte www.oxyonline.cz.