Na kongresu Mobile World Congress 2012 v Barceloně vydala společnost Trend Micro novou zprávu z výzkumu konzumerizace a BYOD

Barcelona, Španělsko, 29. února 2012 – Společnost Trend Micro, Inc. (TYO: 4704; TSE: 4704 #TrendMicro) globální leader v oblasti softwaru a služeb pro zabezpečení z cloudu,  vydala  novou zprávu z původního výzkumu odhalující zásadní rozdíly v postojích obchodních ředitelů a ředitelů IT v Evropě a v USA ke konzumerizaci. (TZ)

Zpráva IT Executives and CEO Survey Final Report (Závěrečná zpráva z průzkumu mezi IT manažery a generálními řediteli) byla zveřejněna během fóra Trend Micro Mobile Security Forum (téma: Spotřební mobilní technologie ve firmě: Přání otcem myšlenky?) na kongresu Mobile World Congress 2012 v Barceloně.

Konzumerizační trend nabývá na síle a zaměstnanci pro přístup k datům ve firemních sítích dál používají soukromé mobilní přístroje.  Bezesporu je to praktické a zvyšuje to produktivitu, ale zároveň to přináší značná rizika pro zabezpečení používaných dat.  IT oddělení jsou bezmocná a nedokáží tento trend zastavit, protože by se často musela postavit členům nejvyššího vedení!

Průzkum, z něhož vychází tato závěrečná zpráva, byl prováděn mezi více než 850 IT manažery a generálními řediteli amerických, britských a německých firem a zjistil například, že:

  • 78 % firem povoluje zaměstnancům používat soukromé přístroje k pracovním aktivitám.
  • Znepokojivě téměř 50 % dotázaných firem přiznalo narušení zabezpečení nebo bezpečnosti dat.
  • Příčinou 100 % výše uvedených narušení bezpečnosti dat byl přístup soukromých přístrojů zaměstnanců do firemní sítě.

Cesare Garlati, vedoucí sekce zabezpečení mobilních přístrojů ve společnosti Trend Micro, který vedl Mobile Security Forum, na němž byla zpráva z výzkumu zveřejněna, tvrdí: „Konzumerizace je nezvratně spojena s mobilním a internetovým zabezpečením.  Nejeden šéf přistupuje denně k citlivým datům ve firemní síti z nezabezpečeného mobilního přístroje.  Nový výzkum Trend Micro ukazuje, že 75 % generálních ředitelů používá pro připojení k firemní síti inteligentní telefony či jiné osobní přístroje.

Jako podnikový leader se musí generální ředitel k použití osobních přístrojů na pracovišti nějak postavit, ale i vedoucí IT musí mít nějaký plán, jak konzumerizaci přijmout za svou, a nepovažovat ji za něco, čemu se musí věřit.“

Garlati na fóru vedl také panelovou diskusi, která se zabývala následujícími tématy z oblasti konzumerizace:

  • Konzumerizace již probíhá a nelze ji zastavit – „Nedělejme si iluze,“ říká Garlati, „Firmy se pro konzumerizaci nerozhodují, ke konzumerizaci prostě dochází, nezávisle na tom, zda o ní vědí a zda se jim to líbí.“
  • Konzumerizace je pro podnik přínosem – Umožnit zaměstnancům pohodlnější přístup k datům způsobem, který jim vyhovuje, z přístrojů, kterým dávají přednost, má očividné výhody v oblasti produktivity a postojů zaměstnanců.
  • Rizika konzumerizace: zabezpečení, náklady a reputace… Představte si zaměstnance (nebo třeba generálního ředitele), který nechá svůj osobní iPad, obsahující údaje o platech zaměstnanců a bankovních účtech, nezamčený v restauraci… A může být i hůř.
  • Skutečné problémy konzumerizace – chybí osvěta, osvědčené praktiky a konkrétní rady. Právě to mnohé podniky děsí, a proto tvrdí, že je v případě konzumerizace „přání otcem myšlenky“.

Na tomto fóru nabídl Garlati podnikům „konkrétní rady“, které stojí na čtyřech klíčových typech chování:

  • Přijetí konzumerizace zpřístupňující její obchodní potenciál.
  • Strategický přístup a příprava robustního plánu konzumerizace.
  • Příprava flexibilních zásad (říkat ano, ale ne všemu a ne všem!).
  • Implementace správné technické infrastruktury (ochrany dat, správy mobilních přístrojů, mobilního zabezpečení).

Mediální prostředky Trend Micro MWC 2012 jsou k dispozici online na adrese:

O společnosti Trend Micro

Trend Micro Incorporated (TSE:4704), globální leader v oblasti zabezpečení z cloudu, pomáhá pomocí svých řešení pro zabezpečení internetového obsahu a správu hrozeb pro podniky i jednotlivce vytvářet bezpečný svět pro výměnu digitálních informací.  Jsme průkopníkem zabezpečení serverů s více než 20 lety zkušeností, dodáváme špičkové zabezpečení pro klienty, servery i z cloudu, které odpovídá potřebám našich zákazníků a partnerů, rychleji zastaví nové hrozby a chrání data ve fyzickém a virtualizovaném prostředí i v prostředí cloudu.  Naše špičkové technologie, produkty a služby pro zabezpečení z cloudu cloud computingu založené na infrastruktuře Trend Micro™ Smart Protection Network™ zastaví hrozby tam, odkud pocházejí – na internetu – a jsou podporovány více než tisícovkou odborníků z celého světa.

Další informace o společnosti Trend Micro Incorporated a jejích produktech a službách jsou k dispozici na webu http://www.trendmicro.cz/. Tato zpráva Trend Micro i další oznámení jsou k dispozici na adrese http://trendmicro.mediaroom.com/ a v rámci kanálu RSS na adrese www.trendmicro.com/rss.  Nebo sledujte naše zprávy na Twitteru (@TrendMicro).