Aktuálně.cz oslovuje nejvíce decision makerů

Praha, 21. června 2012 – Lidé s rozhodovacími pravomocemi hledají ekonomické a odborné informace nejčastěji na internetu. Podle výzkumu LAE-ČR-2012 zaměřeném na chování právě této cílové skupiny vede mezi internetovými zdroji zcela jednoznačně zpravodajský portál Aktuálně.cz. (TZ)

Význam internetu jako zdroje odborných a ekonomických informací neustále roste na úkor tradičních médií, jako jsou deníky, časopisy, televize nebo rozhlas. Zatímco v roce 2004 využívalo deníky jako primární zdroj pro ekonomické informace 70 % dotazovaných, dnes je jich necelá čtvrtina. Naopak se za poslední desetiletí více než zdvojnásobil (ze 30 % respondentů v r. 2010 na 70 % v r. 2012) počet decision makerů, kteří se při hledání ekonomických a odborných zpráv spoléhají na internet.

Naprostá většina manažerů, podnikatelů a majitelů firem hledá ekonomické a odborné informace na zpravodajském portálu Aktuálně.cz. „Strategická sázka na kvalitní původní obsah se nám vrací v podobě rostoucího počtu uživatelů a především zájmu decision makerů. Jsme rádi, že se na naše stránky pravidelně vracejí, protože jim podle jejich mínění Aktuálně.cz poskytuje relevantní, důvěryhodné a velmi často také exkluzivní informace z ekonomiky nebo jejich oboru podnikání,” říká Jakub Unger, obsahový ředitel firmy Centrum Holdings, provozovatele zpravodajského serveru Aktuálně.cz. „Výzkum LAE platí ve vydavatelském světě za prestižní a nezávislý zdroj dat, přes nějž velcí reklamní zadavatelé posuzují zájem klíčové cílové skupiny a díky němuž investují více než v minulých letech právě do reklamy na internetu,” dodává Unger.

Zdroj: Výzkum LAE-ČR-2012, červen 2012, zadavatel: Unie vydavatelů, zpracovala agentura GfK
http://www.unievydavatelu.cz/default.aspx?section=82&article=501&highlighttext=LAE

###

Centrum Holdings:
Centrum Holdings je internetová společnost působící ve střední a východní Evropě, s celkovou návštěvností 6,4 milionů uživatelů. V ČR osloví měsíčně více jak 3,7 milionu návštěvníků. Provozuje například tyto produkty a služby:
Portály: Centrum.cz, Atlas.cz, Centrum.cz Mail

  • Obsahové weby: Aktuálně.cz, Žena.cz, Bleskově.cz, Crazycafe.cz, Deník Insider
  • Transakční weby: Amplión.cz, Jiskření.cz, SW.cz, dovolena.centrum.cz
  • Oborové a specializované weby: Cars.cz, RealityMix.cz, Stahuj.cz, Najisto.cz, Amapy.cz
  • Full servisová agentura pro malé a střední podniky: Agentura Najisto