Slevy z ceny pohonných hmot čekají na řidiče, kteří vozí spolujezdce

Řidiči, kteří nabízejí svezení tzv. spolujízdou, mohou využít speciální slevu na nákup pohonných hmot v síti čerpacích stanic EuroOil. Úsporu až 0,30 Kč na litr nabídne řidičům Jízdomat.cz, český portál, který spolujízdu zprostředkovává. Slevu mohou uplatnit po předložení speciální virtuální karty na každé ze 191 čerpacích stanic po celé České republice. Testovací provoz je spuštěn už v prosinci, v roce 2014 by karty mohlo využít více než 20 tisíc řidičů registrovaných na Jízdomatu. (TZ)

Jízdomat aktuálně sdružuje 70 000 uživatelů, pro které je úspora peněz, času i životního prostředí při častém cestování důležitá. Právě úspora finančních nákladů řidičů vedla k dalšímu kroku – oznámení významné spolupráce se společností ČEPRO a.s., provozovatelem největší ryze české sítě čerpacích stanic EuroOil. Svým uživatelům Jízdomat vyjednal garantované slevy až 0,30 Kč na litr pohonných hmot.

„Spolujízda autem je moderní způsob dopravy a řidiče, kteří jsou ochotni nabídnout místo v autě, se snažíme co nejvíc motivovat. Jednou z cest byla i myšlenka slevové karty pro naše uživatele. Rozložení sítě 191 čerpacích stanic EuroOil se z téměř 90 % překrývá s trasami vypisovanými na Jízdomatu, a to v dojezdové vzdálenosti do jednoho kilometru. Ceny pohonných hmot v síti EuroOil se také stabilně drží na nejnižších hladinách v ČR při garantované kvalitě,“ zdůvodnil výběr partnera slevy Jan Mittner, zakladatel portálu Jízdomat.

Zažádat o slevovou kartu mohou všichni registrovaní uživatelé na stránkách Jízdomatu. Systém přidělí každému virtuální kartu s unikátním kódem. Snadné použití budou mít majitelé chytrých telefonů, kteří kartu ukážou v rámci mobilní aplikace nebo webu. Ostatní si mohou kartu vytisknout a nosit ji s sebou.

Spolujízda autem je moderní alternativou pro pravidelné i nárazové cestování. Přispívá k ochraně životního prostředí a přináší úsporu řidičům i spolujezdcům. Ti přispívají na náklady na cestu částkou, která je běžně srovnatelná nebo menší, než jakou by zaplatili v prostředcích hromadné dopravy. Trend spolujízdy se silně rozmáhá v zemích západní Evropy.

Proč stanice EuroOil?

  • dostupnost – se 191 čerpacími stanicemi po celém území České republiky jsou největší českou sítí.

  • kvalita – distribuci benzínu a nafty zajišťuje vlastní autodoprava, kde nedochází k žádné kontaminaci; vzorky jsou pravidelně kontrolovány v nezávislých laboratořích SGS nebo vlastních provozech

  • význam – v celkovém souhrnu patří značce třetí místo v počtu čerpacích stanic v ČR a čtvrté místo podle objemu prodaných pohonných hmot

  • zázemí – dodavatelem pohonných hmot a vlastníkem sítě EuroOil je akciová společnost ČEPRO

  • sortiment – vyvážená nabídka pohonných hmot; nafta bez biosložky potěší náročné řidiče; nejvíce čerpacích stanic s biopalivy nadchne zájemce o cenově dostupná alternativní paliva

O Jízdomatu:

Jízdomat.cz je portál zaměřený na zprostředkování spolujízdy. Pomocí vyspělých technologií (Google maps, Facebook, Neo4j) umožňuje svým uživatelům velice pohodlné ovládání. Na podzim roku 2010 jej se svými kolegy založil student VŠE Jan Mittner, který během svého studia postrádal přehledný a kvalitní web pro domlouvání spolujízdy. Ačkoli v době vzniku nebyl Jizdomat.cz prvním portálem svého druhu v České republice, díky novým prvkům a snadnému ovládání se stal jedničkou na českém trhu.

Jízdomat.cz za krátkou dobu dokázal přilákat 90 000 návštěv měsíčně, 70 000 registrovaných uživatelů a nadále rychle roste.