Řada tiskáren Durst Rho 1300

Až dosud byly tiskárny řady Rho 1000 nejproduktivnějšími UV flatbedy na trhu. Na veletrhu FESPA Digital 2014 však společnost Durst představila novou řadu s označením Rho 1300. Produktivita narostla až o čtvrtinu. (TZ)
Durst Rho 1312 a Rho 1330 jsou dva nové modely, které posouvají nejen hranice produktivity, ale i univerzálnosti použití. Tiskárny jsou ideální pro plně automatizovanou výrobu ve velmi zatížených provozech, kde nabízejí vysoký výkon, dlouhodobé nasazení v průmyslových podmínkách a výhody digitální technologie pro tisk velkých i malých sérií výtisků.

Rychleji, lépe a více
Maximální rychlost tisku se u stroje Durst Rho 1312 pohybuje na úrovni 620 m²/h a při Rho 1330 až úctyhodných 1250 m²/h. Mezi konstrukční vylepšení můžeme zařadit úpravy transportního systému média, kde se využívá vyšší vakuum jako dosud a přesnější registrace pozice média. To poskytuje vyšší spolehlivost při tisku a lepší výkon při tisku na problematická média jako je například vlnitá lepenka. Použití inkoustů ze skupiny Low UV snížilo tepelné namáhání médií, takže do stroje mohou vstupovat i materiály ciltivé na teplo. Díky tomu se rozšířila nejen paleta potiskovatelných materiálů, ale i konečných aplikací tiskových výstupů.
V samotné tiskárně nyní dochází k přesnému umístění kapiček inkoustu na substrát, k jeho „předtvrzení“ technologií LED Pin a vytvrzovací proces je ukončen v prostoru externí UV sušičky, která může být v rámci automatického pohybu média zařazena do výrobní linky. Dochází tak k minimální expanzi materiálů citlivých na teplo.

Gradual Flow Printing
Konstrukce řady Rho 1300 umožňuje využít pro média s maximálním rozměrem 125 x 250 cm režim Gradual Flow Printing. Médium se pohybuje na pásu, kde se postupně nanáší inkoust. Grafika tak vzniká postupně a tím se zajistí hladší tóny na velkých plochách s vysokolesklým povrchem, dokonce i při nejvyšších rychlostech.

O společnosti: HSW Signall, s.r.o. je největším dodavatelem materiálů a technologií pro výrobu reklamy na českém trhu. Podrobnější informace naleznete na webové stránce: