Zdeněk Pilz je novým generálním ředitelem Fujitsu pro Českou republiku a Slovensko

Praha, 9. ledna 2015 – Novým generálním ředitelem Fujitsu pro Českou republiku a Slovensko se stal Zdeněk Pilz (57). Do funkce nastoupil k 1. 1. 2015. Přináší si rozsáhlé zkušenosti z IT byznysu – působil jako generální ředitel ve firmách Oracle Czech, Sun Microsystems Czech a naposledy ve společnosti Arbes Technologies. (TZ)

Zdeněk Pilz se pohybuje v oblasti IT již od devadesátých let. Začínal v Software602, odkud se přesunul do IBM Česká republika a po více než 3 letech do Sun Microsystems Czech. V Sunu strávil dvanáct let a od roku 2004 zastával post generálního ředitele. Po akvizici společnosti Sun Microsystems firmou Oracle zamířil do Oracle Czech, kde měl na starosti hladkou integraci pobočky Sunu a nastavení a řízení obchodních procesů v oblasti prodeje komplexních softwarových a hardwarových řešení.  Následně krátce působil jako CEO ve společnosti Arbes Technologies.

Zdeněk Pilz vystudoval Fakultu strojní ČVUT v Praze. Je místopředsedou představenstva ICT UNIE (dříve SPIS), současně je zapojen také v dalších aktivitách, jako je Česká společnost pro systémovou integraci, Platforma pro elektronické zdravotnictví a pomáhá nadaci Srdce na dlani.

O společnosti Fujitsu

Fujitsu patří mezi největší japonské společnosti v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT), která nabízí kompletní portfolio IT produktů, řešení a služeb. Přes 162 tisíc zaměstnanců Fujitsu obsluhuje zákazníky ve více než 100 zemích světa. Společně se svými zákazníky přispívá Fujitsu svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi k vytváření lepší budoucnosti světové společnosti. Konsolidované tržby společnosti Fujitsu Limited (TSE:6702) za poslední fiskální období dosáhly výše 46 miliard USD (k 31. březnu 2014).

Další informace naleznete na webu http://www.fujitsu.com.

O Fujitsu EMEIA

V Evropě, na Blízkém východě, v Indii a Africe (EMEIA) je Fujitsu přední ICT společností nabízející kompletní portfolio technologických produktů, řešení a služeb od pracovních stanic, až po kompletní řešení datacenter, řízených služeb, cloudového softwaru a řešení. Vizí Fujitsu je takzvaná Human Centric Intelligent Society, což je vize společnosti vytvářející hodnoty propojováním infrastruktury a kreativně definující nové formy schopností člověka. V rámci EMEIA Fujitsu zaměstnává zhruba 28 000 lidí a je součástí globální Fujitsu Group. Další informace naleznete na webu ts.fujitsu.com/aboutus