MES MERZ zajistí sběr dat a plánování výroby ve společnosti SEPOS

Liberec, 9. 10. 2015 – Společnost MERZ zahájila spolupráci s firmou SEPOS na implementaci výrobního informačního systému MES MERZ. Nový informační systém v budoucnu pomůže tomuto přednímu českému výrobci a prodejci dveří a zárubní se sběrem dat a plánováním výroby. (TZ)

V první etapě implementace proběhne předprojektová analýza, jejíž dokončení je plánováno
do 9. 11. 2015. V analýze budou detailně rozpracovány funkční požadavky jak na výrobní sběr dat, tak i na kapacitní plánování. V této etapě se počítá s vypracováním podrobného SRS dokumentu včetně harmonogramu, popisu funkcí a součinnosti obou stran. V další fázi projektu je plánováno pilotní nasazení na jednom či skupině strojů, s následným rozšířením  na další stroje.

„Cílem implementace nového informačního systému je především umožnění managementu společnosti SEPOS mít kdykoliv a odkudkoliv on-line přehled o dění ve výrobě a zajištění kvalitních dat pro historický přehled o skutečné výkonnosti zařízení a obsluhy, dostupnosti zařízení a stavu zakázek. Dalším cílem je nabídnout obsluze uživatelsky přívětivý dialog a přehledný souhrn informací k zakázce a výkonu,“ řekl Jiří Merz, jednatel společnosti MERZ.

V neposlední řadě bude vybudována infrastruktura jednotného systému sběru a reportingu výrobních dat, který do budoucna zajistí pokrytí celého výrobního procesu.

 

***

Společnost SEPOS patří mezi přední prodejce dveří a zárubní v ČR. Za dobu svého více než dvacetiletého působení na českém trhu si tato firma vybudovala pozici stabilní společnosti, která zaznamenává neustálý vývoj a rozvoj. SEPOS má 130 zaměstnanců a je dlouhodobě finančně zdravou společností s ryze českým kapitálem. SEPOS má vlastní areál výrobních a skladovacích prostor, který neustále rozšiřuje a modernizuje.
Firma byla založena v roce 1991, kdy se zabývala výrobou kruhových přířezů. Na tuto výrobu později navázala další činnost, která souvisela s řezáním dřevotřískových desek. Z těch se později přešlo na dveřní pláště a v roce 1996 odstartovala spolupráce s výrobci dveří a obchodování s dveřmi. Od roku 2008 SEPOS vyrábí vlastní obložkové zárubně kompatibilní s nejprodávanějšími dekory dveří a svou produkcí, která čítá více než 9 tisíc zárubní měsíčně, se řadí mezi nejvýznamnější výrobce v ČR. Více informací na: www.sepos.cz

O společnosti s.r.o.

Společnost Merz působí na trhu výrobních informačních systémů již od roku 1991. Od roku 1999 je držitelem certifikátu kvality podle normy ISO 9001. Mezi její vlajkové lodě patří výrobní informační systém MES MERZ. Kromě toho se společnost v rámci vývoje softwarových řešení na zakázku dlouhodobě věnuje počítačovému zpracování obrazu. Více informací na: www.merz.cz