Dobrovolnický den Equa bank: Zaměstnanci opět pomáhali neziskovým organizacím

Praha, 1. října 2019 – Equa bank u příležitosti 8. výročí svého vzniku již pošesté pořádala Dobrovolnický den. Ve spolupráci s neziskovými organizacemi v Praze a regionech pomohli zaměstnanci banky celkem šesti neziskovým projektům.

Dobrovolnický den se v Equa bank stal již tradiční součástí každoroční oslavy působení Equa bank na českém trhu. Naši zaměstnanci mohli podpořit vybrané charitativní projekty buď prací, nebo finančním příspěvkem. Dobrovolných aktivit se letos zúčastnilo 58 zaměstnanců Equa bank, což je zhruba 10 % všech našich pracovníků. Kromě toho jsme neziskové organizace také podpořili finančně. Celkem jsme vybrali částku přesahující 110 tisíc korun,“ dodává Markéta Dvořáčková, ředitelka PR a interní komunikace Equa bank.

Dobrovolníci Equa bank pomohli s terénními úpravami v Centru ekologické výchovy Toulcův dvůr, i letos se podíleli na úklidu v nakladatelství organizace Cesta domů, která pomáhá s péčí o umírající v domácím prostředí, a také šili panenky pro UNICEF. Na Severní Moravě pomohli dobrovolníci Equa bank s organizací vzdělávacího dopoledne speciální Mateřské škole Eliška.

Kromě toho zaměstnanci Equa bank pomohli neziskovým organizacím také prostřednictvím sportovních aktivit a prostřednictvím charitativního prodeje domácího pečiva. Pro organizaci Helppes „vysportovalo“ celkem 23 sportovců téměř 19 tisíc korun a představenstvo banky vydělalo prodejem pečiva 9 530 korun. I v letošním roce se zaměstnanci banky zapojili do charitativní tomboly, pro kterou vybrali 19 090 korun. Tyto peníze poputují na podporu činnosti mobilního (domácího) hospice Domov. „Do již zmíněných aktivit jsme letos nově začlenili také projekt organizace České bankovní asociace „Bankéři do škol“, který probíhá právě tento týden. 12 dobrovolníků v tomto týdnu navštíví základní nebo střední školy s workshopem na podporu finanční gramotnosti nebo kybernetické bezpečnosti,“ uzavřela Markéta Dvořáčková.