Bang & Olufsen představuje Contrast Collection – limitovanou barevnou edici svých ikonických produktů

Společnost Bang & Olufsen představila Contrast Collection – limitovanou kolekci čítající osm produktů vyrobených ve spolupráci s dánským designovým studiem Norm Architects. Nová kolekce nabídne fanouškům potěšení
z rozmanitosti kombinací materiálů a jedinečných povrchových úprav. Kontrastní produkty vyjadřují rozdíly mezi minimalismem a okázalostí, drsností a jemností, světlým a tmavým, tichem a hlasitostí. Kolekce také oslavuje kreativitu a řemeslnou zručnost obou společností, což se projevilo v použitých exkluzivních materiálech.

„Contrast Collection je nadčasová interpretace současných interiérových trendů, které se soustředí na hmatatelnost a textury. Kombinace barevných tónů, materiálů a povrchových úprav vytváří jedinečnou kolekci s jedinečným designem. Produkty nezaujmou pouze svým estetickým projevem, ale také nezaměnitelným Bang & Olufsen zvukem,” sdělil Kresten Bjørn Krab-Bjerre, Design Director ve společnosti Bang & Olufsen.

Světle šedá a antracitová paleta barev

Barevná paleta této kolekce byla determinována zkoumáním nových způsobů práce s hliníkem, tedy
materiálem, který se stal nedílnou a všudypřítomnou součástí designu Bang & Olufsen. Společnosti Bang & Olufsen a Norm Architects chtěly proměnit lesklou formu hliníku v texturovaný design pomocí jemného a teplého spektra barev. Všechny světle šedé a černé barevné tóny byly použity na bázi antracitového vzoru, který nabízí dokonalé zemité až černošedé barevné podání díky eloxování a zavěrečné úpravě přímo ve společnosti Bang & Olufsen. 

Kartáčovaného hliníkového povrchu bylo dosaženo po bezpočtu experimentů s různými druhy úprav. Z jedinečné designové rovnováhy a skvělého pocitu při doteku se mohou fanoušci těšit díky ručnímu kartáčování, o které se postarali experti na hliník Bang & Olufsen. Těm se tak podařilo dosáhnout kontrastního vzhledu, který upoutá pozornost.

Nová průzvučná vlněná tkanina 

Společnosti Bang & Olufsen pomohli při tvorbě první průzvučné tkaniny designéři ze studia Kvadrat v roce 2015. Pro Contrast Collection chtěly společnosti Bang & Olufsen a Norm Architects využít nový druh textílie, která by byla více taktilní a lépe by zapadla do každé domácnosti. Tkanina je vyrobená z vlny a viskózy a pochází z díny Hallingdal Fabric společnosti Kvadrat. Vlna poskytuje vynikající trvanlivost, zatímco viskóza dodává barvě lesk a hloubku. Tkanina využívá silných přízí, díky čemuž je struktura volnější a nabídne lepší akustické vlatsnosti, zatímco bohatost struktury samotné byla zachována.

Jedinečné produkty z Contrast Collection

Contrast Collection nabídne osm produktů společnosti Bang & Olufsen, mezi které patří populární reproduktory
a bezdrátová sluchátka: 

  • Beoplay A1 (6500,-Kč) – Ultra-přenosný Bluetooth reproduktor s prémiovým kartáčovaným hliníkovým krytem Bluetooth a s texturovanou základnou. Contrast Collection barvy: Natural Brushed.

  • Beoplay H9 (13 000,-Kč) – Premiová bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku s minimalistickým a přesto odolným texturovaným designem. Contrast Collection brvy: Grey Mist
    a Anthracite.

 

  • Beoplay A9 (71 500,-Kč) – Ikonický bezdrátový reproduktor s kovovým rámem a světlou tkaninou na přední části, který skvěle padne do každé domácnosti. Contrast Collection barvy: Anthracite.

 

  • Beosound Stage (42 900,-Kč) – Soundbar, který doplní o skvělý zvuk každou televizi. Odolnou textilií s lineárními prvky zdůrazňuje svou horizontální polohu. Contrast Collection barvy: Anthracite. 

 

  • Beosound Shape (Grey Define & Dark Grey Define: 6500,-Kč /  (2 kusy), Wooden Tile: 15 600,-Kč (2 kusy) – Modulární reproduktor s horizontálním umísěním ve dvou barevných provedeních, které doplňují tmavý dubový panel. Contrast Collection barvy: Grey Define, Dark Grey Define, Wooden tile (Dark Oak).

 

  • Beosound Edge (93 600,-Kč) – Kompaktní a výkonný bezdrátový reproduktor nabídne elegantní matný hliník a tkaninu z vlny smíchanou s viskózou pro lepší odolnost. Contrast Collection barvy: Anthracite.

 

  • Beosound 1 (42 900,-Kč – Přenosný chytrý reproduktor, jenž je jedinečně ošetřen pískováním pro jedinečný pocit při každém doteku. Contrast Collection barvy: Anthracite.

 

  • Beosound 2 (57 200,-Kč) – Výkonný reproduktorový v těle z eloxovaného hliníku se silně kontrastními linkami. Contrast Collection barvy: Natural Brushed.

Sledujte @bangolufsen na Instagram, Facebook, Twitter a YouTube a pomocí hashtagů #ContrastCollection #BangOlufsen

O SPOLEČNOSTI BANG AND OLUFSEN

Bang & Olufsen je celosvětovou luxusní lifestylovou značkou, která byla založena v roce 1925 v dánském městě Struer. Za vznikem společnosti stojí Peter Bang a Sven Olufsen, jejichž oddanost a vize zůstávají základem společnosti. 

Bohaté dědictví postavené na neúprosném odhodlání vytvářet produkty, které posouvají hranice audio techniky, staví společnost do popředí v oblasti audio inovací. Dnes je každý výrobek nesoucí značku Bang & Olufsen charakteristický jedinečnou kombinací krásného zvuku, nadčasového designu a bezkonkurenčního řemeslného zpracování. 

Inovativní a progresivní produkty společnosti Bang & Olufsen jsou celosvětově prodávány jak online, tak také v mnoha kamenných prodejnách. Společnost zaměstnává přes 1000 osob a působí na více než 70 trzích. Akcie společnosti Bang & Olufsen jsou uvedeny na NAS DAQ Copenhagen A/S.