ASBIS CZ uvádí na trh síťová řešení Alcatel-Lucent Enterprise

Mezinárodní distributor s přidanou hodnotou ASBIS zařadil do svého portfolia řešení síťové infrastruktury značky Alcatel-Lucent Enterprise stal se tak prvním výhradním distributorem síťových produktů tohoto výrobce v České republice. Distribuční kontrakt byl podepsán v listopadu 2020 s cílem nabídnout lokálním partnerům pokroková řešení LAN a WLAN technologií vhodná pro všechny segmenty a velikosti zákazníků.

Portfolio značky Alcatel-Lucent Enterprise nabízí širokou škálu produktů, zahrnující zejména rodinu přepínačů Alcatel-Lucent OmniSwitch, bezdrátové prvky Alcatel-Lucent OmniAccess WLAN a Alcatel-Lucent OmniVista Network Management System. Široké portfolio výrobce umožňuje najít optimální a cenově atraktivní konfiguraci na poptávku jak malých a středních firem, tak i velkých průmyslových podniků či bank apod.

„Jsme nadšeni z nově podepsaného kontraktu a velmi si vážíme důvěry společnosti Alcatel-Lucent Enterprise. S jejich pomocí nabídneme našim partnerům komplexní řešení drátových a bezdrátových technologií s přenosovými rychlostmi až 100Gb/s a jednotnou administrací, které může díky své technologii atakovat lídry trhu“, říká Igor Lamoš, Product & Business Development Manager této značky ze společnosti ASBIS CZ.

ASBIS CZ jako VAD distributor nemá v plánu nabízet síťová řešení Alcatel-Lucent Enterprise přímým prodejem koncovým zákazníkům a ani se účastnit výběrových řízení. Základem je spolupráce a podpora stávajících a nových obchodních partnerů.

„ASBIS je významný VAD distributor působící v regionech střední a východní Evropy, střední Asie, blízkého východu a Afriky. Jako pilotní projekt naší spolupráce jsme zvolili region Česká republika. Věříme, že naše komplexní řešení síťové infrastruktury umožní stávajícím i novým partnerům společnosti ASBIS získat zajímavé projekty a pomůže zabezpečit zákazníkům pokroková řešení, která vyhoví na dlouhé roky dopředu stále se zvyšujícím požadavkům na rychlost, dostupnost služeb a stabilitu sítě při udržitelných nákladech”, okomentoval zahájení spolupráce Miloslav Kapeš, Channel Sales Manager (Czech, Slovakia, Hungary) ze společnosti Alcatel-Lucent Enterprise. 

Alcatel-Lucent Enterprise se díky více než 100 letům inovací stala důvěryhodným poradcem pro více než 830 000 zákazníků ve 100 zemích světa. Výrobce poskytuje síťová, komunikační a cloudová řešení digitálního věku šitá na míru potřebám zákazníků v cloudu, jejich vlastních prostorách nebo v hybridních modelech. Všechna řešení mají integrované bezpečnostní prvky a minimální dopad na životní prostředí. Soukromá společnost s centrálou ve Francii má přes 2900 přímých obchodních partnerů po celém světě a díky globálnímu pokrytí dosahuje i na projekty s místním zaměřením. Pro více informací navštivte: www.al-enterprise.com.

* Název a logo Alcatel-Lucent jsou ochranné známky společnosti Nokia používané na základě licence se společností ALE.

ASBISc Enterprises PLC je předním distributorem s přidanou hodnotou v oblasti IT infrastruktury, poskytovatel řešení IoT, AI a distributor OEM v regionech CEE, střední Asie, blízkého východu a Afriky. Společnost byla založena v roce 1990 a letos slaví 30 let své existence. Aktuálně má pobočky ve 28 zemích světa, a kromě služeb s přidanou hodnotou se zaměřuje na distribuci PC komponent, kde je největším distributorem procesorů a HDD disků v regionu EMEA. Společnost je zalistovaná na varšavské burze a má více než 17 000 B2B zákazníků v 60-ti zemích světa. Kromě distributorského zastoupení 21 000 produktů je ASBIS zároveň i výrobcem IT produktů několika vlastních značek: Prestigio – spotřební elektronika, Digital Signage a Business Solutions, Canyon – herní příslušenství, Perenio  –  IoT produkty a Redmond – moderní domácí spotřebiče. Pro vice informací navštivte: www.asbis.cz.