Samsung představuje Galaxy XCover 5, nejnovější odolný chytrý telefon do drsného prostředí

Nový model Galaxy XCover 5 se hodí do továrny i do terénu, je skvěle chráněný proti vodě i prachu 

Praha 5. března 2021 – Společnost Samsung představila novinku jménem Galaxy XCover 5 – mimořádně odolný, a přitom technicky sofistikovaný chytrý telefon určený do náročných pracovních podmínek. Telefon vhodný do tovární haly i do venkovního terénu vydrží prakticky vše, a přitom je nejen technicky na výši, ale působí i elegantně a snadno se s ním pracuje. Vyznačuje se mimo jiné vylepšenými možnostmi ovládání v rukavicích, další terénní výhodou je výměnná baterie. Telefon je dostupný od 5. března za doporučenou maloobchodní cenu 7 499 Kč. 

„Soustavně a usilovně pracujeme na technologiích, které odvádějí spolehlivou práci v náročných podmínkách továrních provozů nebo ve venkovním prostředí. Víme, že i manuální práce na sebe dnes stále častěji bere mobilní formu,“ prohlásil Mark Notton, vrchní ředitel mobilního portfolia ve společnosti Samsung Electronics Europe. „Galaxy XCover 5 si v jakémkoli terénu poradí i s náročnými úkoly, nezáleží na tom, zda přístroj používáme v tovární hale, v horku, v dešti, sněhu či mrazu. Vždy udělá přesně to, co od něj potřebujete, zvyšuje produktivitu každodenní práce a umožňuje snadnější spolupráci s ostatními.“ 

Do náročných podmínek

Funkční výbava telefonu Galaxy XCover 5 odpovídá jeho účelu, tedy obstát na jedničku i v náročném prostředí. Díky vylepšenému systému tlumení nárazů přístroji nevadí pád z 1,5 metru, certifikát IP68 znamená odolnost proti vodě a prachu. Telefon lze ponořit do více než metrové hloubky na déle než 30 minut. V terénních podmínkách se často pracuje kvůli bezpečnosti v rukavicích, díky čemuž výrobci vybavili přístroj funkcí Glove Touch – ta výrazně zvyšuje citlivost přístroje na dotek, i pokud uživatel používá rukavice. 

Fyzická odolnost ovšem není vše, profesionální telefony do terénu musí spolehlivě chránit uložené informace. U Galaxy XCover 5 se o to stará osvědčená bezpečnostní platforma Samsung Knox, bránící před poškozením vše od procesoru a snímače fotoaparátu až po jednotlivé aplikace – tedy hardware i software. Veškeré důvěrné informace jsou chráněné v reálném čase, systém rovněž preventivně vyhledává malware a předchází pokročilým metodám útoků. 

Integrace v partnerském ekosystému Samsungu 

Do výbavy Galaxy XCover 5 patří řada vyspělých mobilních řešení z dílen našich partnerů, díky nimž telefon získal některé překvapivé funkce – funguje kupříkladu jako vysílačka s podporou Microsoft Teams. Funkce push-to-talk umožňuje navázat kontakt s libovolným člověkem pouhým stiskem jediného tlačítka, což v terénu výrazně usnadňuje komunikaci. Kromě toho lze nastavit, jaké aplikace lze spouštět pomocí programovatelného tlačítka XCover Key – například rozsvítit svítilnu, vytočit nouzové volání nebo otevřít mapy. 

Vylepšené parametry 

Základem hardwarové výbavy je výkonný procesor Exynos850, operační paměť 4 GB RAM a úložný prostor až 64 GB – s tím dokáže Galaxy XCover 5 bezpečně splnit i hodně náročné úkoly. Mezi další výhody patří i výměnná baterie s kapacitou 3 000 mAh, kterou lze rychle dobíjet přes USB i port POGO. Nemusíte tedy ztrácet čas dobíjením, o to víc ho máte na práci.

Fotoaparát profesionálních kvalit 

Galaxy XCover 5 je vybaven zadním fotoaparátem s rozlišením 16 MPix a světelností f1,8, jehož schopnosti odpovídají profesionálním požadavkům při fotografování i natáčení. Díky automatickému ostření (Live Focus) se nemusíte bát rozostřených záběrů. Přední fotoaparát má rozlišení 5 MPix, světelnost f2,2 a velmi dobře se hodí třeba na videokonference. Díky funkci Samsung Knox Capture telefon zároveň slouží jako velmi dobrý kapesní skener. 

Další šikovné funkce a vlastnosti 

I další funkční výbava stojí za pozornost, ať už slouží k práci nebo k outdoorové zábavě. LED světlo na zadní straně slouží též jako velmi výkonná svítilna, takže ani v noci nepotřebujete čelovku či kapesní baterku. Samozřejmostí je NFC port, díky němuž lze telefon používat jako platební kartu nebo v některých zemích jako průkazku na veřejnou dopravu. 

Další informace o nejnovějších modelech řady Galaxy najdete na webových stránkách  

news.samsung.com/galaxywww.samsungmobilepress.com nebo www.samsung.com/galaxy.

Technické specifikace Rozměry 147,1 x 71,6 x 9,2 mmDisplej 5,3” (13,5 cm) HD+ TFT (Full Front)Procesor Exynos850 (Octa 2.0 GHz)Paměť 4 GB RAM a 64 GB úložný prostorFotoaparát (Hlavní) 16 MPix AF (f1,8)(Přední) 5 MPix FF (f2,2)Baterie 3000 mAh výměnná(rychlodobíjení 15 W)Operační systém Android 11SIMDual SIM nebo Single SIM**Podpora se liší podle regionu.NFCNFC (EMV L1)Odolnost IP68 – odolnost proti vodě a prachu Certifikace MIL-STD810H SenzoryAkcelerometr, senzor přiblížení, geomagnetický senzor, světelný senzor, gyroskopPogo PinJen pro dobíjeníBiometrické prvky Rozpoznávání tváře Programovatelné klávesy 1 klávesa

* Specifikace se můžou na jednotlivých trzích lišit.
* Všechny funkce, technické údaje, specifikace a další produktové informace v tomto dokumentu, včetně uváděných předností, údajů o designu, cenách, komponentech, výkonu, dostupnosti a schopnostech produktů se můžou bez ohlášení měnit. 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy USD. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.