Poptávka po zlatě před Vánoci roste. Golden Gate CZ zvýšila tržby na půl miliardy Kč

Zájem o nákup zlatých slitků a mincí letos výrazně roste. Největší obchodník Golden Gate CZ zvýšil proti minulému roku tržby o 28 procent, jen za listopad to pak bylo 485 milionů korun. Vývoj prodejů v prosinci pak odpovídá listopadovým tržbám.

„Aktuální zvýšenou poptávku stimuluje zejména prudce rostoucí inflace, ale i mírný pokles ceny drahých kovů proti listopadu. Největší zájem je stabilně o zlaté a stříbrné slitky,“ uvedl předseda představenstva Golden Gate CZ Libor Brůna.

Lidé velmi intenzivně využívají i poštu. V předvánočním období jde o několik tisíc zásilek měsíčně. 

Cena zlata na burze se v současnosti pohybuje okolo 1797 dolarů za troyskou unci, což je zhruba o čtyři procenta méně proti stejnému období loňského roku. Pro příští rok ekonomové předpovídají vzhledem ke stále rostoucí inflaci nárůst poptávky po zlatě jako bezpečném přístavu pro uchování hodnoty úspor.

Golden Gate CZ má své kanceláře již na více než 40 místech po celé České republice a na Slovensku, k vyzvednutí zboží mohou její klienti využít již 20 výdejních míst. Klientům smluvně garantuje také zpětný odkup drahých kovů.