Samsung urychluje rozvoj propojených domácností díky integraci technologie SmartThings do svých zařízení

Nové průkopnické produkty Samsung s funkcemi SmartThings Hub zformují budoucnost internetu věcí

Praha 5. ledna 2022 – Společnost Samsung dnes zveřejnila další informace o integraci softwaru SmartThings Hub do některých svých nových produktů roku 2022 – televizorů Smart, monitorů Smart a chladniček Family Hub. SmartThings je špičková technologie, která umožňuje propojovat různá zařízení v domácnosti a podílí se na utváření budoucnosti internetu věcí (IoT). Implementace softwaru SmartThings Hub, o které jsme informovali na veletrhu CES 2022, mění produkty Samsung na řídicí centra moderní domácnosti pro bezproblémové propojení a ovládání široké škály podporovaných zařízení. Lidé tak můžou snadno začít využívat výhod tohoto propojení nebo vylepšit svůj dosavadní systém používaný už v desítkách milionů chytrých domácností. 

Zájem lidé o účelné propojení zařízení v domácnosti, které by jim usnadnilo a zpříjemnilo život, stále roste, což se projevuje explozivním rozvojem tohoto odvětví. Podle průzkumu 2021 Connectivity and Mobile Trends Survey, který publikovala společnost Deloitte, vlastní americké domácnosti v průměru 25 propojených zařízení a zákazníci při rozhodování o jejich koupi kladou stále větší důraz na snadné používání, interoperabilitu a úsporu nákladů.

„Dříve si lidé museli kvůli propojení a ovládání chytrých zařízení, například TV, klimatizace, ledniček, praček, osvětlení, zásuvek, kamer nebo různých detektorů, pořizovat speciální centrální jednotku, tzv. hub,“ vysvětluje Mark Benson, vedoucí produktového a projektového oddělení Samsung SmartThings. „Integrací technologie SmartThings Hub do vybraných produktů Samsung zjednodušujeme celou instalaci tak, aby si lidé mohli vytvořit propojenou domácnost přesně podle svých představ, aniž by k tomu potřebovali samostatný hub.“

Díky miliardám zařízení, která jsou už kompatibilní s bohatým ekosystémem SmartThings, a budoucí podpoře průlomového standardu interoperability pro chytré domácnosti nazývaného Matter, hraje technologie SmartThings významnou roli při vytváření unifikovaného prostředí propojené domácnosti. 

Integrace softwaru SmartThings Hub dává lidem možnost maximálně využívat jejich zařízení Samsung díky podpoře různých komunikačních protokolů pro chytré domácnosti. Kromě platformy Matter bude tento software podporovat připojení přes Wi-Fi nebo Ethernet, což umožní komunikaci mezi širokou škálou chytrých zařízení. Připojení k zařízením na platformě Zigbee bude možné prostřednictvím doplňkového USB adaptéru. 

„Cílem SmartThings bylo vytvářet podmínky pro zlepšení života lidí. Abychom toho dosáhli, zdvojnásobili jsme úsilí o zdokonalení této technologie a připravili další krok na cestě k budování propojených domácností,“ říká Jaeyeon Jung, viceprezidentka společnosti Samsung Electronics a vedoucí týmu SmartThings. „Díky rozsahu portfolia společnosti Samsung a otevřené, všestranné a flexibilní platformě SmartThings máme jedinečnou pozici k uspokojování poptávky po zařízeních pro propojené domácnosti, která se od začátku pandemie stále zvyšuje.“

Funkce SmartThings Hub budou dostupné ve vybraných produktech Samsung v průběhu roku 2022. Další informace o technologii SmartThings najdete na stránkách www.smartthings.com.

Další informace, včetně obrázků nebo videí o produktech, které společnost Samsung na veletrhu CES 2022 vystavuje, najdete na news.samsung.com/global/ces-2022.

O společnosti SmartThings

SmartThings přináší špičkovou technologii, která umožňuje vytvářet chytré propojené domácnosti a formuje budoucnost internetu věcí (IoT). Její otevřená platforma podporuje tisíce zařízení stovek značek a nabízí prakticky nekonečné možnosti inovátorům a vývojářům, kteří usilují o bezproblémové propojení v rozsáhlém ekosystému IoT. Společnost se snaží nabízet chytré funkce všude, kde je zákazníci chtějí, a zároveň zlepšovat uživatelský komfort. V současné době používají technologii SmartThings denně miliony lidí víc než ve 200 zemí, kteří prostřednictvím aplikace SmartThings a řady produktů Samsung, jako jsou telefony, televizory nebo digitální spotřebiče, ovládají a automatizují chod svých chytrých domácností. SmartThings nabízí nejflexibilnější sadu protokolů, včetně nového standardu pro IoT – Matter. Společnost SmartThings byla založena v roce 2012, sídlí v Mountain View v Kalifornii a je zakládajícím členem správní rady organizace Connectivity Standards Alliance, která sdružuje stovky společností vytvářejících, udržujících a poskytujících otevřené globální standardy pro IoT. Další informace můžete najít na www.smartthings.com.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy dolarů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.