TAKTIK uzavřel smlouvu o spolupráci s taiwanskou společností CyCraft

Společnost TAKTIK, dodavatel řešení pro hyperkonvergovanou infrastrukturu, datová úložiště a pokročilou bezpečnost, uzavřela partnerskou smlouvu s taiwanskou společností CyCraft.

Technologie CyCraft poskytuje inovativní autonomní zabezpečení pro koncové body, datová centra, cloudová i hybridní prostředí, aby organizacím pomohla zabezpečit jejich data prostřednictvím proaktivní a autonomní bezpečnostní platformy CyCraft AIR. Služby pro zajištění kybernetické bezpečnosti CyCraft Managed Detection and Response (MDR) poskytují organizacím možnosti kontinuálního digitálního forenzního vyšetřování. Zákazníci společnosti CyCraft, kteří se stali terčem kybernetického útoku, snadno zjišťují základní skutečnosti o průběhu útoku v reálném čase. Mají tak k dispozici kompletní informace o průběhu útoku, analýzu hlavních příčin, automatizaci, třídění výstrah a analýzu škodlivých domén, IP adres a adres URL.

Autonomní bezpečnostní produkty CyCraft Technology mají skvělé výsledky při ochraně před  ransomwarem, jehož původ je často lokalizován v Rusku nebo Číně. V únoru 2020 odhalilo digitální forenzní vyšetřování CyCraft IR hlubší motivace a cíle útočníků při ransomwarovém útoku zaměřeném na kritickou infrastrukturu Taiwanu. V roce 2021 společnost CyCraft vydala funkční dešifrovací nástroj pro ransomware Prometheus, který během pouhých čtyř měsíců aktivně  zaměřoval a útočil na  kritickou infrastrukturu ve více než 30 různých zemích.

Spolupráce firmy CyCraft a TAKTIK úzce navazuje na obchodní cestu předsedy Senátu ČR Miloše Vystrčila se zástupci českých společností na Taiwan v roce 2020, které se za společnost TATKIK zúčastnil Petr Belatka, CEO. Na základě aktivní účasti a společných jednání s taiwanskou společností CyCraft došlo k partnerské dohodě a firma TAKTIK se tak stala prvním oficiálním partnerem CyCraft v Evropě.

Moderní kybernetické útoky jsou sofistikované, trvalé a staly se součástí arzenálu v geopolitických konfliktech. CyCraft má dle hodnocení MITRE ATT&CK prokázané schopnosti chránit stovky vládních agentur, finančních institucí a průmyslových firem. Jsme potěšeni, že můžeme vytvořit společnou obranu s podobně smýšlejícími partnery, kteří chrání zákazníky v České republice a širším regionu“, řekl Benson Wu, zakladatel a generální ředitel společnosti CyCraft.

„CyCraft rozšiřuje naše portfolio pokročilých bezpečnostních produktů a přináší automatizované řešení vhodné pro firmy různého rozsahu bez potřeby specializovaných týmů podpory informační bezpečnosti. CyCraft nabízí škálovatelné bezpečnostní řešení, které považujeme za vhodné zejména pro veřejnou správu a malé a střední podniky“, dodává Petr Belatka, jednatel společnosti TAKTIK.

O společnosti TAKTIK

Ryze česká společnost TAKTIK se specializuje na netradiční novátorské technologie a řešení pro velké zákazníky. V portfoliu společnosti jsou zastoupeny unikátní technologie pokrývající oblasti bezpečnosti (Palo Alto Networks. Symantec), archivace, životního cyklu dat a optimalizaci datových center. Specializací společnosti je hyperkonvergovaná infrastruktura, kde nabízí díky technologiím Nutanix, Lenovo, Cohesity a ExaGrid ucelené řešení datových center. V rámci projektů je dodáván návrh architektury řešení i její případné ověření v rámci POC (proof of concept) přímo v prostředí zákazníka. Více na www.taktik.cz

O společnosti CyCraft

CyCraft zajišťuje ochranu a bezpečnost vládních agentur, finančních institucí, výrobních podniků, policie, společností zařazených do Fortune Global 500, leteckých a telekomunikačních společností, malých a středních firem a dalších. CyCraft automatizuje ochranu informační bezpečnosti pomocí vestavěné pokročilé řízené detekce a odezvy (MDR), globálního zpravodajství o kybernetických hrozbách (CTI), inteligentních bran pro kontrolu hrozeb (TIG), detekce a odezvy sítě (MDR), provozního softwaru pro bezpečnostní operační centrum (SOC) , automaticky generované zprávy odezvy na incidenty (IR), celopodnikové kontroly stavu (Compromise Assessment, CA) a služby Secure From Home. CyCraft také spolupracuje s dalšími organizacemi zabývajícími se kybernetickou bezpečností včetně Mezinárodního fóra týmů pro reakci a bezpečnost na incidenty (International Forum of Incident Response & Security Teams (FIRST) a Tajwanského Centra pro kybernetickou bezpečnost  (Taiwan Cybersecurity Center of Excellence (CCoE).