Lenka Uzun bude řídit rozvoj bezpečnostních řešení Tech Data v regionu střední a východní Evropy

Praha, 6. dubna 2022 – Lenka Uzun byla jmenována do funkce Business Development Director Security Solutions CEE Tech Data – A TD SYNNEX Company. V nové pozici bude zodpovědná především za strategický rozvoj řešení v oblasti bezpečnosti v regionu střední a východní Evropy.

Lenka Uzun do nové pozice vstupuje z dosavadního postu Solution Sales and Marketing Director, kde do sféry její působnosti náležely oblasti, které Tech Data považuje za strategické: bezpečnostní řešení, analytika a IoT a cloud. Zatímco doposud se její zodpovědnosti soustředily především na trh České republiky, nově budou rozšířeny na celý region střední a východní Evropy. Lenka přitom bude mít na starosti především spolupráci s nejvýznamnějšími bezpečnostními vendory a tvorbu ucelených bezpečnostních řešení.

„Lenka ve své dosavadní funkci prokázala vynikající schopnosti širšího pohledu na problematiku a vize do budoucna, což je klíčové právě v oblasti strategického řízení. Své dovednosti už osvědčila nejen na lokální úrovni, ale i v řadě projektů v rámci regionu. Jsem rád, že v Česku dokážeme vychovávat lídry, kteří pak mohou vést i týmy na nadnárodní úrovni. Security je v Tech Data klíčovým segmentem, proto mě velmi těší, že tak důležitou pozici bude zastávat žena,“ uvedl generální ředitel Tech Data Česká republika Pavel Salák.

Dosavadní zodpovědnosti Lenky Uzun přecházejí na Tech Data Advanced Solutions Directora Pavla Klimuškina, který přebírá i její tým Tech Data Academy, týmy divize Security a Amazon Web Services. Lenka Uzun má 18 let zkušeností v různých pozicích ve value added IT distribuci. Před nástupem do Tech Data pracovala například ve společnosti Servodata jako Marketing Manager. V Tech Data pracuje od roku 2015 a ke svému původní marketingové specializaci přidala také zaměření na tvorbu komplexních řešení ve strategických oblastech. V týmech, kde doposud působila proslula tím, že pro ni neexistuje slovo „nejde“. „Moc si vážím příležitosti, kterou jsem dostala, a věřím, že nyní můžu splácet to, co do mě Tech Data investovala,“ dodala Lenka Uzun. 

# # #

O společnosti Tech Data

Tech Data – A TD SYNNEX Company (NYSE: LLSNX) je předním globálním distributorem a agregátorem řešení pro ekosystém IT. Jsme inovativní partner, který pomáhá více než 150 000 zákazníkům ve více než 100 zemích maximalizovat hodnotu investic do technologií, prokazovat obchodní výsledky a otevírat růstové příležitosti. 22 000 spolupracovníků TD SYNNEX se sídlem v Clearwateru na Floridě a ve Fremontu v Kalifornii se věnuje spojování podmanivých IT produktů, služeb a řešení od více než 1 500 nejlepších dodavatelů technologií ve své třídě. Naše portfolio edge-to-cloud je ukotveno v dynamicky rostoucích technologických segmentech, včetně cloudu, kybernetické bezpečnosti, big data/analytiky, IoT, mobility a všech souvisejících služeb. Společnost TD SYNNEX se zavázala sloužit zákazníkům a komunitám. Věříme, že můžeme mít pozitivní dopad na obyvatele a naši planetu, protože záměrně jednáme jako zodpovědný člen společnosti. Usilujeme o to, abychom byli rozmanitým a inkluzivním zaměstnavatelem s příležitostmi pro talenty napříč IT ekosystémem. Pro více informací navštivte www.TDSYNNEX.com nebo nás sledujte na Twitteru, LinkedIn, Facebooku a Instagramu.