Společnost Bang & Olufsen dnes vypouští do světa svá první herní sluchátka Beoplay Portal

Společnost Bang & Olufsen dnes oznámila uvedení Beoplay Portal, svých první bezdrátových herních sluchátek. Pomocí sofistikovaného estetického a prvotřídního materiálu spolu s pohlcujícím zvukem přináší Beoplay Portal punc kvality firmy Bang & Olufsen do světa her – i mimo něj. Ať už se jedná o pohlcující herní zážitky, sledování filmů nebo poslech hudby, Beoplay Portal se snadno přizpůsobí situaci a nabízí působivou sadu funkcí, včetně prostorového zvuku s nízkou latencí, vynikajícího výkonu mikrofonu, adaptivního aktivního potlačení hluku, režimu průhlednosti a elegantního uživatelské rozhraní. Tato odborně vyrobená lehká sluchátka jsou navržena pro dlouhodobé pohodlí, snadné použití a vynikající akustický výkon. 

“Beoplay Portal jsou první svého druhu – bezdrátová sluchátka, která kombinují herní technologii s charakteristickým zvukem, designem a řemeslným zpracováním firmy Bang & Olufsen,” říká Dorte Vestergaard, ředitel a vedoucí přenosných produktů Bang & Olufsen. „Naši designéři a inženýři neúnavně pracovali na vytvoření sluchátek, která splňují vyspělé technologické potřeby herní komunity a zároveň vynikají při každodenním používání.“ Společnost Bang & Olufsen je nadšená, že vstupuje na herní trh s tímto produktem, který předefinuje kategorii herních sluchátek.”

A picture containing table, indoor, desk, lamp

Description automatically generated

NAVRŽENÉ PRO XBOX 

Beoplay Portal byly vyvinuty ve spolupráci se společností Xbox jako součást programu Designed for Xbox. Díky tomu se bezchybně propojí s konzolemi Xbox Series X|S a Xbox One pomocí protokolu Xbox Wireless, který poskytuje nízkou latenci a vysokou přenosovou rychlost. Beoplay Portal jsou také kompatibilní s PC a mobilními zařízeními přes Bluetooth 5.1, aptX ™ Adaptive a USB-C, které hráčům umožňují vzít si všepohlcující zvukový zážitek i na cesty.

VYNIKAJÍCÍ ZVUK

Beoplay Portal byly naladěny uznávanými odborníky na akustiku společnosti Bang & Olufsen a poskytují bohatý zvukový zážitek s vysokou úrovní vykreslení detailů a jemných nuancí. Dva 40mm reproduktory s neodymovými magnety vyrobenými na zakázku zajišťují přesnou a věrnou akustickou reprodukci. Díky Dolby Atmos pro sluchátka nabízí Beoplay Portal také virtualizovaný prostorový zvuk, který přidává vrstvy hloubky a textury do her, filmů a hudby.

Zvukový výkon Beoplay Portal je dále vylepšen novou generací technologie Aktivního potlačení hluku (ANC). Pomocí kombinace ANC zevnitř i zvenčí sluchátka umožňují Beoplay Portal uživatelům plně se zahloubat a užít si každý detail i v hlučném prostředí. Přidáním rozšíření Own voice umožňují uživatelům slyšet svůj vlastní hlas a současně potlačovat cizí zvuky.

A picture containing text, indoor

Description automatically generated

NADČASOVÝ DESIGN A BEZKONKUREČNÍ ŘEMESLNÉ ZPRACOVÁNÍ 

Beoplay Portal jsou navrženy pro styl, pohodlí a výdrž. Byly vytvořeny Jakobem Wagnerem ve spolupráci s designérským týmem společnosti Bang & Olufsen a jsou k dispozici ve třech atraktivních barevných variantách: Černý antracit, Šedá mlha a Námořní barva. Sluchátka jsou vybavena hliníkovými disky citlivými na dotek s ohromujícím gradientním efektem, vyrobenými pomocí patentované anodizační techniky vyvinuté společností Bang & Olufsen.

Náušníky s podpůrnou částí pro čelist jsou vyrobeny z paměťové pěny obalené jehněčí kůží. Na zadní straně každého polštářku je jemný výčnělek, který odpovídá tvaru hlavy uživatele, zvyšuje pohodlí a eliminuje únik zvuku. Vnitřní čelenka má offsetové polstrování navržené tak, aby uvolňovalo tlak na horní část hlavy. Tato výplň je pokryta vysoce kvalitní textilií z bambusových vláken, která byla vybrána pro svou odolnost a prodyšnost. Sluchátka Beoplay Portal s hmotností pouhých 282 gramů patří k nejlehčím v bezdrátové kategorii a jsou ideální pro hodiny nepřetržitého používání.

Beoplay Portal také obsahují zcela nové virtuální rameno, které eliminuje potřebu tradičního ramene, které se nachází na většině herních náhlavních souprav. Pomocí technologie Directional Beamforming pomáhá řada mikrofonů izolovat a zesilovat hlas uživatele a současně eliminovat hluk pozadí, které tak umožňují krystalicky čisté konverzace – ať už sdělujete cíle mise spoluhráčům nebo telefonuje přátelům.

ELEGANTNÍ UŽIVATELSKÉ ROZHRANÍ A AKTUALIZOVANÁ APLIKACE BANG & OLUFSEN 

Beoplay Portal nabízí elegantní uživatelské rozhraní složené z jemně vyladěných dotykových ovládacích prvků zabudovaných do boku sluchátek. Pomocí několika jednoduchých gest mohou uživatelé zvýšit a snížit hlasitost, upravit režim ANC a režim průhlednosti nebo ovládat hudbu a telefonní hovory.

Stejné funkce jsou přístupné také v aplikaci Bang & Olufsen (k dispozici pro iOS i Android). Se spuštěním portálu Beoplay Portal byla aplikace Bang & Olufsen aktualizována o herní režim, který zavádí novou sadu funkcí určených speciálně pro hráče, včetně optimalizace mikrofonu a vyvážení hry/chatu. Při připojení k Xbox nebo PC pomocí hardwarového klíče nebo USB-C se automaticky aktivuje herní režim. Při připojení pomocí Bluetooth se funkce přizpůsobí potřebám tradičních sluchátek a odpovídajícím způsobem i uživatelskému rozhraní aplikace.

Beoplay Portal má 1 200 mAh lithium-iontovou baterii, která nabízí až 24 hodin nepřetržitého přehrávání pomocí Bluetooth a aktivního potlačení hluku; nebo 12 hodin přehrávání pomocí Xbox wireless, Bluetooth či aktivního potlačení hluku (ANC).

CENA A DOSTUPNOST

Beoplay Portal (499 USD / 499 EUR / 3 749 DKK) bude k dispozici v odstínu Black Antracit ve Spojených státech a Kanadě od 30. března exkluzivně v obchodech Bang & Olufsen, Best Buy a Microsoft. Beoplay Portal budou celosvětově dostupné k online nákupu u Bang & Olufsen a u vybraných prodejců od 15. dubna. Bezdrátový klíč se prodává samostatně