AVM představuje vylepšený FRITZ!Box 7590 AX pro rychlé DSL připojení a Wi-Fi 6

Společnost AVM GmbH je jedním z nejúspěšnějších výrobců koncových zařízení pro vysokorychlostní přístup k Internetu, bezdrátový přenos dat, hlas, video a IPTV. Nosnými produkty AVM jsou zařízení pro rychlý přístup k Internetu řady FRITZ!Box, která poskytují rovněž celou řadu doplňkových funkcí pro multimédia a hlasovou komunikaci.

Pro připojení po telefonních linkách prostřednictvím xDSL nabízí společnost svůj nejvýkonnější model AVM FRITZ!Box 7590, ve kterém jsou implementovány nejmodernější vysokorychlostní technologie ADSL2+ a VDSL2 35b supervectoring. Díky tomu je možné přenášet data rychlostí až 300 Mbit/s downstream a 50 Mbit/s upstream.

V květnu tohoto roku firma představila inovovanou verzi s označením AVM FRITZ!Box 7590 AX, ve které je implementován nejnovější standard pro lokální bezdrátové sítě Wi-Fi 6 (IEEE 802.11ax). Pro dokonalé pokrytí je zařízení vybaveno celkem osmi anténami a umožňuje přenášet data rychlostmi 2400 Mbit/s na 5 GHz a 1200 Mbit/s na 2.4 GHz. 

Díky inteligentní architektuře Mesh Wi-Fi lze snadno připojit celou řadu zařízení, včetně Smart TV a herních konzolí. Pro větší flexibilitu jsou navíc k dispozici čtyři gigabit LAN porty a jeden gigabit WAN port. Efektivní zabezpečení bezdrátového připojení zajišťuje nový standard WPA3. 

Jako u všech zařízení řady FRITZ!Box nechybí ani funkce pro vysoce kvalitní telefonii (IP, analog, ISDN) s podporou bezdrátových přístrojů DECT. Jako koncové zařízení slouží multifunkční telefonní přístroj AVM FRITZ!Fon, který v sobě kombinuje DECT telefon s rozšířením CAT-iq pro HD telefonii pro komfortní integraci telefonních a internetových služeb. 

Velkou předností všech produktů AVM je jejich snadná použitelnost díky jednoduché instalaci a konfiguraci. Tyto vlastnosti jsou založeny na přehledném a komfortním uživatelském rozhraní, které poskytuje operační systém FRITZ!OS. Díky tomu mohou i málo zkušení uživatelé z řad domácností a menších firem bez problémů využívat všechny dostupné funkční možnosti zařízení AVM.

Více informací o produktech AVM můžete získat na těchto stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/avm