Nejrychlejší Internet s si užijete s AVM FRITZ!Box 5530 Fiber

Společnost AVM GmbH je jedním z nejúspěšnějších výrobců koncových zařízení pro vysokorychlostní přístup k Internetu, bezdrátový přenos dat, hlas, video a IPTV. Hlavními produkty v portfoliu AVM jsou zařízení pro rychlý přístup k Internetu řady FRITZ!Box.

Uživatelé si mohou vybrat z celé řady produktů určených pro různé typy vysokorychlostního Internetu, mezi nimiž samozřejmě nechybí ani připojení přes optickou síť. Nejnovějším modelem určeným pro tento typ konektivity je AVM FRITZ!Box 5550 Fiber.

Zařízení podporuje všechny rozšířené varianty optických přípojek dle standardů G-PON, XGS-PON nebo AON pro point-to-point sítě. Společnost AVM již také pro toto zařízení získala od Broadband Forum příslušné certifikace. Konkrétně se jedná o certifikaci BBF.247, která potvrzuje, že produkt plně vyhovuje mezinárodnímu standardu ITU G.9807.1 pro symetrické optické sítě typu Passive Optical Network (XGS-PON). Stejná certifikace byla následně udělena také pro sítě typu GPON.

AVM FRITZ!Box 5530 Fiber tak v současné době umožňuje poskytovatelům Internetu nabízet uživatelům přípojky s rychlostí 1000 Mbit/s.

Těmto vysokým rychlostem odpovídá i řešení pro realizaci lokální bezdrátové sítě, které využívá nejnovější standard Wi-Fi 6 (Wireless AX) s podporou Mesh Wi-Fi. Díky tomu je možná bezdrátová konektivita na rychlostech až 2400 Mbit/s v pásmu 5 GHz, respektive až 600 Mbit/s v pásmu 2.4 GHz. Pro připojení přes ethernetový kabel je k dispozici 2.5 Gbit/s LAN port (NBASE-T) a dva porty 1 Gbit/s.

Jak je u všech produktů AVM zvykem, FRITZ!Box 5530 Fiber se vyznačuje snadnou použitelnost díky jednoduché instalaci a konfiguraci. Proto i málo zkušení uživatelé z řad domácností a menších firem mohou bez problémů využívat všechny dostupné funkční možnosti zařízení AVM.

Více informací o produktech AVM můžete získat na těchto stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/avm