Barracuda NextGen Firewall posiluje bezpečnost distribuovaných sítí

Do bohaté nabídky bezpečnostních řešení společnosti Barracuda Networks spadají rovněž produkty řady Barracuda NextGen Firewall, jakožto pokročilá hardwarová a softwarová platforma představující novou generaci firewallů pro korporátní zákazníky. (TZ)

Barracuda NextGen Firewall uživatelům nabízí velmi pokročilé řešení pro informační bezpečnost, do něhož mimo jiné spadá filtrování webu a e-mailu, ochrana před neoprávněným přístupem, správa aplikací na úrovni sedmé vrstvy a řízení přístupu k síti. Mezi další funkce patří inteligentní řízení zátěže linek a záložních spojení podle aplikací a stavu sítě i vysoce efektivní nástroje na dálkovou analýzu provozu a dění na síti. Vše je integrováno v rámci jediné platformy centrálně spravované prostřednictvím Barracuda Control Center, která může pokrývat celou rozsáhlou síť včetně detašovaných poboček, datových center či jednotlivých vzdálených uživatelů.

Právě pro nasazení v rámci distribuovaných sítí je určena nová sada řešení Barracuda NextGen Firewall v modelech F18, F80, F180 a F280.

Tyto jednoduše použitelné desktopové appliance nabízí plnohodnotnou ochranu pro rozlehlé sítě zahrnující rovněž vzdálené pobočky a uživatele. Jsou obzvláště vhodné pro ty zákazníky, kteří využívají cloudové aplikace typu Software-as-a-Service (SaaS), Microsoft Office 365, případně cloudové platformy typu Amazon Web Services nebo Microsoft Azure.

Tím se dále posiluje škálovatelnost celého řešení Barracuda NextGen Firewall, které i pro menší pracoviště může nabídnout cenově efektivní řešení informační bezpečnosti. Uživatelé tak získávají mimořádnou flexibilitu a výsledné řešení mohou snadno nakonfigurovat dle svých požadavků a díky škálovatelnosti ho neustále přizpůsobovat aktuálním potřebám.

Více informací o produktech Barracuda Networks můžete získat na stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/barracuda

Distributorem zařízení Barracuda Networks pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications, která je držitelem certifikací pokrývajících celé portfolio výrobce včetně implementace komplexních bezpečnostních řešení.