Polycom nabízí plnou podporu pro sjednocenou komunikaci Microsoft Lync

Dlouhodobé strategické partnerství společností Polycom a Microsoft v oblasti vývoje a implementace systémů pro sjednocenou komunikaci postupně přináší uživatelům řadu pokročilých inovativních end-to-end řešení, která jim poskytují vysoce efektivní nástroje pro komunikaci, telepresence a vzdálenou spolupráci.  (TZ)

Ze strany společnosti Polycom se konkrétně jedná o integraci jejích špičkových řešení pro audio/video komunikaci, vzdálenou spolupráci a telepresence s nejnovějšími produkty společnosti Microsoft, jako je především Microsoft Communications Server „14“ a platforma Microsoft Lync. Společnost Microsoft si uvědomuje významné přínosy této dlouhodobé úspěšné spolupráce a v červnu letošního roku udělila společnosti Polycom ocenění „2011 Microsoft Unified Communications Innovation Partner of the Year“.

Microsoft Lync spolupracuje s kancelářským balíkem Microsoft Office a zákazníkům nabízí integrované a snadno použitelné uživatelské rozhraní, jenž v sobě obsahuje jednotný přístup ke komunikačním službám typu hlas, IM/presence a různým typům konferenčních služeb.

Jako první nabídl Polycom komfortní IP konferenční telefon Polycom CX3000, který je optimalizován právě pro použití v rámci řešení sjednocené komunikace společnosti Microsoft a platformy Lync. V polovině letošního roku následoval produkt Polycom CX7000, což je první videokonferenční telepresence systém určený pro konferenční místnosti, který byl vyvinut speciálně za účelem plné kompatibility s platformou Microsoft Lync. Uživatelům tak nabízí vyspělé možnosti pro audio/video komunikaci a vzdálenou spolupráci v excelentní HD kvalitě v rámci Microsoft Unified Communications.

Koncem letošního roku společnost Polycom rozšířila interoperabilitu s platformou Microsoft Lync na téměř všechny své klíčové produkty pro audio a video komunikaci. Jmenovitě se jedná o bezdrátové telefony řady  Polycom KIRK Wireless DECT a Polycom SpectraLink Wi-Fi, stejně jako desktopové a konferenční telefony řady  Polycom SoundPoint IP a Polycom SoundStation IP. Kromě těchto koncových zařízení jde především o videokonferenční řešení Polycom RealPresence Immersive, kam spadají řešení  Polycom RealPresence Experience a Polycom Open Telepresence Experience.

Společnost Polycom také testuje podporu pro technologie řízení šířky přenosového pásma Microsoft Lync, tak aby bylo možné zajistit interoperabilitu se softwarovou infrastrukturou Polycom RealPresence Platform. Cílem je nabídnout uživatelům, především administrátorům, jednotné a efektivní nástroje pro řízení a správu celého systému pro sjednocenou komunikaci založeného na produktech Polycom a Microsoft Lync.

Více informací o partnerství společností Polycom a Microsoft v oblasti sjednocené komunikace můžete získat na stránkách
http://www.gestocomm.cz/gesto-communications-kategorie-voip-telefony-polycom-pro-microsoft-unified-communications.htm

V České republice je certifikovaný Polycom Gold Partner společnost Gesto Communications.